Береженого Бог береже

0
314

Літо. Сонце пече, водичка кличе, відпочинок чекає. Хтось в таку пору вирушає на море, а комусь перепадає чудове озеро Байкал. Але чи безпечним є купання у цій водоймі? На це запитання дав нам відповідь охоронець та одночасно рятівник Владислав Мартинюк.

– Розкажіть про вашу роботу?

– Я тут майже живу. Сюди постійно приїздять люди, незалежно від того, гарна погода чи ні. Багато людей своєю «культурою» вражає. У нас на березі є мангали, щоб не розпалювати багаття на пляжі, є відведені місця для готування шашликів. Також не можна заїжджати автівками на пляж, для цього облаштовано стоянки. От я й слідкую за тим, щоб все відбувалось за правилами. Моя робота доволі важка, адже не кожен зрозуміє і прислухається.

– Правила поведінки на березі – це, звичайно, добре, а як із безпекою під час купання?

– У нас є рятівники, які завжди готові прийти на допомогу, коли людина цього потребує.

-І багатьом рятівники допомогли?

– Знаєте, я не рахую. Багато випадків, коли все закінчується добре, та їх ніхто не запам’ятовує. Здебільшого, в пам’яті залишаються негативні інциденти. Стараємось стежити за водою, за відпочивальниками. Та за всіма не вслідкуєш. Взагалі, безпеку на воді ніхто не може гарантувати, тим паче тоді, коли наша молодь забавляється так, що дивуюсь, як вони ще на ногах стоять, не те що плавають.

– Що маєте на увазі ?

– Та як що? Ось приїздить компанія молодих людей. Спершу доволі культурно себе ведуть, спілкуються, пригощаються. Згодом спокій відходить на задній план, а алкоголь бере своє. Кажуть, п’яному море по коліна. Але хто його знає, як вода прийме. Чи візьме до себе, чи відпустить. Рятівників небагато. Крики, шум, сміх – спробуй вгледіти одного з тисячі, кому допомога потрібна. Тонуть молоді, старші. І не тому, що наша команда погано працює, а тому, що дійсно побачити усіх неможливо… Кожен повинен розуміти, що вода не пробачає легковажності.

Марта Семенчук

Leave a Reply

avatar