Без ліків не обійтися

0
391

“У Дроговижі був аптечний пункт. А що стало причиною його закриття? Чи площа приміщення не відповідає вимогам, чи, може, перешкоджає сусідство із гомінкою дорогою? Але ж досі аптека працювала!.. Тому від імені односельців прошу: поверніть нам, будь ласка, аптеку.

З повагою, С.Заневич”.

Відповідь на цей лист дає головний лікар Миколаївської центральної комунальної районної лікарні Богдан Чечотка:

-Зрозуміло, що в такому великому селі, як Дроговиж, аптека потрібна. Однак, уже не один рік діє постанова Кабінету Міністрів України, яка унеможливлює реалізацію медикаментів у приміщеннях діючих медичних закладів (ФАПів, лікарських амбулаторій). Продаж ліків в окремій споруді донедавна організовував приватний підприємець, а припинив роботу, на мою думку, не з власної волі. Ідеться про неможливість виконання ліцензійних умов, однією із яких є площа приміщення. Вона має становити не менше, ніж 21 квадратний метр. Ситуація, що склалася, обговорена за моєї участі під час зустрічі із міністром охорони здоров’я Раїсою Богатирьовою. Зміни на краще можливі тільки після прийняття Закону України про державне і приватне партнерство, проект якого готується. Тобто потрібні поступки держави у вимогах до фармацевтичної галузі загалом і, зокрема, до приватного підприємництва. Попри все, питання про відновлення функціонування аптеки в Дроговижі вже вивчається.

Сільський голова Дроговижа Ігор Іванюк запевнив, що єдиною причиною припинення роботи колишньої аптеки стала постанова Кабміну України із вимогами до площі, яка там становила 13,5 кв.м., хоча на час її відкриття ці вимоги не перевищували 8 кв.м. Повідомив, що на території села знайшлася єдина відповідна споруда. Вона надаватиметься в оренду, згідно із законодавством, на конкурсних умовах.

Підготувала

Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar