Без проблем важко?

0
452

Доки осінь тішить нас теплими промінцями сонця, не дуже й хочеться думати про те, що незабаром прийде зима, а з нею і безліч проблем, зокрема – шалені рахунки за газ та електроенергію. Але бюджетні установи ще від весни почали підготовку до опалювального сезону і увесь цей час шукали шляхи економії коштів…

Побувавши у Березині, переконалась, що село серйозно готувалося до морозів і снігу. Керівництво дитячого садочку, школи і сільради надзвичайно серйозно поставилися до справи і завчасно виконали усе заплановане.

Як розповів сільський голова Олег Лавро, проблеми підготовки до зими були чи не основними в діяльності сільради всеньке літо. Через те, що минулого опалювального сезону у дитячому садочку та адмінбудинку було запущено автономну котельню, яка дала можливість регулювати витрати та значно їх зекономити, цьогоріч завданням номер один було заміна усіх вікон. Війт похвалився, що вдалося замінити їх не лише у кімнатах груп, а й у всіх підсобних приміщеннях, а ще у сільрадівських кабінетах. Загалом було встановлено майже 50 вікон. Кошти на це виділялися із сільського бюджету, а роботи вартували приблизно 50 тисяч гривень. Це те, що стосується приміщень. Окрім цього, проведено планові ремонти дорожного покриття вулиць Коцюбинського, Грушевського, Нової, Гонти та Шкільної.

А ось у місцевій школі не все так радісно. Директор Мирон Березюк каже, що в основному до опалювального сезону готові і взимку у школі буде тепло. Адже мають автономну котельню, поступово замінюють вікна. Задяки цьому змогли задіяти майстерню, яка через холод не працювала багато років. Цього року із допомогою сільради утеплили та відремонтували дах та фасад. Але несподівано і запізно постала проблема від райСЕС із облаштуванням внутрішніх туалетів. Перед дирекцією школи поставили завдання до листопада їх задіяти, а коштів у відділу освіти на ці роботи немає. Тому будуть вирішувати дане питання самотужки, а ще – просити допомоги у батьків. Більше того, школі необхідно будувати очисні споруди. Згідно із нормами вони повинні розташовуватися на певній відстані від приміщення навчального закладу. А найбільш підхоже місце знаходиться за центральною дорогою. Тому змушені будуть по-під нею робити «прокол». А це ще зайвих 30 тисяч гривень, яких просто немає. Правда, на нинішній рік санепідстанція дозволила обладнати вигрібні ями, а як буде далі – ще ніхто не знає.

Вікторія Ничта.

Leave a Reply

avatar