Братва хоче, щоб силовики торгували землею?

0
352

Цікавий законопроект зареєструвала коаліція за номером 6644 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель оборони». Автори – Григорій Калетнік (Партія Регіонів) і Олег Черпіцький (фракція БЮТ, але «тушкою» увійшов до коаліції). Якщо відкинути мішуру, то суть законодавчої новації проста, як пень: надати право Міністерству оборони, Службі безпеки, Міністерству внутрішніх справ, Адміністрації державної прикордонної служби, Управлінню державної охорони та іншим силовим структурам …торгувати землею.
Привертають увагу три обставини. По-перше, Олег Черпіцький є братом Олександра Черпіцького, який обіймає посаду заступника міністра оборони і водночас – директора Державного департаменту надлишкового майна та земель. Це той самий заступник міністра оборони, якого журналісти називають «Чепчиком», натякаючи на його сумнівне минуле і проблеми з правоохоронними органами. Той самий заступник міністра, якому за п’ять місяців роботи в Міноборони СБУ так і не надала дозволу на роботу з таємними документами?! Який у власноруч написаній біографії вказав, що проходив військову службу «у Житомирському окрузі», хоча такого округу не існувало в природі.

Службою «у Житомирському окрузі» компетенція одного з керівників Міноборони у військові сфері власне й вичерпується, зате Черпіцький проявляє неабиякий інтерес до надлишкового армійського майна і земель оборони зокрема. Як бачимо, не лише Олександр, Олег – теж. По-друге, обидва автори законопроекту є членами профільного парламентського Комітету – з питань аграрної політики та земельних відносин. Причому Григорій Калетнік – голова цього Комітету. І саме йому, як керівникові «головного» Комітету спікер спрямував законопроект для підготовки до розгляду у сесійній залі.

Рішення Комітету Калетніка передбачити неважко… По-третє, питання земель оборони, думаю, виникло неспроста. І турбота про фінансування оборонної сфери – то лише прикриття. В іншому справа: «вільні» землі, які можна досить швидко і безконфліктно (контролюючи усю владу в країні) прибрати до рук, якраз і залишилися головним чином у військовому відомстві. Це сотні тисяч гектарів, сотні військових містечок, полігонів і лісових господарств, десятки тисяч будівель і споруд. Клондайк для «чепчиків»! Вуха інтересу до державної земельки стирчать настільки високо, а рівень юридичної грамотності проекту – настільки низький, що Головне науково-експертне управління Апарату ВР не підтримало законопроект 6644, навіть у першому читанні. Я переконаний, що Комітет з питань національної безпеки і оборони також його відхилить. Хоча б з однієї причини – силові структури НЕ ПОВИННІ МАТИ ПРАВА торгівлі землею. Нехай цим займаються Фонд держмайна, інші уповноважені Кабміном структури – хто завгодно, але не Міноборони, СБУ чи МВС. Тож разом слідкуймо за проходженням законопроекту 6644!

Leave a Reply

avatar