Дефолт із презервативом

0
342

…Думаю, цілком обгрунтовано Міжнародне рейтингове агентство Snandard § Рооr’s уперше з 1917 року понизило кредитний рейтинг ЗША з найвищого рівня надійності ААА до АА+ з негативним прогнозом. Найбільше з цього приводу за Китай прикро. З одного боку, ця країна — найбільший кредитор Америки. До того ж валютних резервів там накопичилося чимало. Звісно, в Пекіні занепокоєні — ослаблення долара за допомогою верстата підриває його позиції.

Україна, звичайно, не Китай, але й тут доларові резерви, як для нашої країни, немалі. Тож є привід пообурюватися.

А тепер — про головне! Іноземні інвестори гарячково шукають тиху гавань, куди б ці «фантики» розтикати. В золото, в нерухомість. А найкраще — в землю. У цьому контексті скасування в Україні з нового року мораторію на купівлю-продаж сільгоспугідь дуже до речі. Закордон апетитний пиріг проковтне з величезним задоволенням. А наші «офіціанти» від влади люб’язно подадуть їм цю страву на блюдечку й у народу не спитають.

Ось ще, згадала! У Кабміні цього тижня серйозно взялися регулювати презервативи й памперси. Тим, хто був далеко від телевізора, розповім. Уряд ухвалив усе це добро вилучити з переліку виробів медичного призначення. Таким чином, контрацептиви з підгузками підпали під податок на додану вартість. Причому в керівних кабінетах стали стверджувати, що вищевказані вироби не тільки не подорожчають, а й навіть виявляться дешевшими. Почувши цю новину, народ, пам’ятаючи про борошно й гречку, які Кабмін нещодавно вже .регулював, став ломитися в магазини. Презервативи ринулися купувати громадяни, які давно вже переступили пенсійний вік. А раптом! І памперсами побігли запасатися дівчата, котрі готуються стати матерями років десь через три. Залежаний товар розмітають навіть за підвищеними цінами. А повідомлення, що Микола Азаров виклав у своєму Fасеbook, мовляв, організації, які постачають презервативи, будуть звільнені від оподаткування, схоже, ще більше підігріло ажіотаж. Отже, окреме спасибі уряду мають сказати аптечні магнати, що приплюсували до своїх статків не один мільйон гривень.

Крім усього іншого, Прем’єр-міністр пройшовся минулого тижня по продуктах. Регулював ціну на цукор, заявивши, що вона оптимальна, і нам падіння вартості цього товару не потрібно. Як і слід було очікувати, торговці до спічу Азарова прислухалися. Тепер на прилавках подекуди солодкий пісок подорожчав — майже до 12 гривень за кіло. А ще Кабмін вирішив підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкоголь українського розливу. Мовляв, це допоможе викорінити фальсифікацію. Тож за горілку доведеться платити дорожче. І будемо: нікуди не дінешся. Адже без ста грамів у вітчизняній економіці не розібратися.

Галина КВІТКА («Голос України»).

Leave a Reply

avatar