Депутат не може нічого?

0
342

Деякі сільські депутати з образою сприйняли мої міркування у статті «Що може депутат?» («Громада» № 47 за 22.06.ц.р.) Спробую дещо пояснити.

Із розподілених майже 900 тисяч 330 знову іде на проектні роботи. Проектів ми наробили чимало, ось тільки їх втілення нема чим фінансувати. Майже усі пропозиції зосереджені на захисті сільгоспугідь від підтоплення. В той же час на покращення земель коштів, фактично, не спрямовується. Тим часом ледь не половина с/г земель закислена, заростає хвощем і кінським щавелем. У Новому Роздолі на «Сірці» лежать мільйони кубометрів розкислюючих вапняків. Коштують копійки. Та чомусь у цьому напрямку наша думка не лине. А розкислення ґрунтів збільшує врожайність, принаймні, на 30 %.

Потрібно знищувати бур’яни, чистити водовідвідні канави. Але потрібно і карати тих, хто допускає погіршення земель, засипає оті канави. Не знаю жодного такого випадку. А Законом передбачена відповідальність за такі дії! Тобто, засмічуємо самі, а очищати має громада району своїм коштом. Що гірше: за бюджетні кошти виконуються роботи, щоб тут же передати оті землі якомусь приватнику. Найчастіше просто так, безкоштовно.

Не секрет, що 90 % коштів у спецфонд надійшли від Тернопільської сільської ради за ділянку під будівництво нового заводу. А інші сільські ради, виділяючи землі, не дуже потім переймаються їхньою долею. І ніхто не відповідає за запустілі поля, порослі лісками та чагарниками. Ніхто не турбується зруйнованими меліоративними системами, засипаними водовідвідними канавами, перекопаними дамбами. Багато кричимо про міфічних інвесторів, у яких до землі інтерес разовий. Засіяли ріпаком, зібрали, вивезли в Німеччину, відшкодували ПДВ в Україні, отримали доплату від німецького уряду і кинули все напризволяще, пішовши шукати інші землі. Благо, Україна велика.

Писати можна ще багато, та чи буде результат? Пора зрозуміти, що за рішення своїх обранців відповідає уся громада села, яка їх обирала. Є така тенденціяв окремих радах, щоб іще до виборів, за отих кілька місяців, роздати та поділити усе, що можна. А там прийдуть нові, і говоритимуть, що вони ні при чому. А із «старих» що візьмеш?

То невже ми не можемо знайти в наших населених пунктах бодай тих кількох відповідальних людей, які ставитимуть на перше місце громадське благо, а не особисті інтереси?

Ярослав Муха.

Leave a Reply

avatar