До побачення, школо!

0
412

У загальноосвітніх закладах району лунає останній у цьому навчальному році дзвінок. Такі  урочистості більше не повторяться для 460  одинадцятикласників, чиї життєві дороги пролягають у самостійність, пов’язану із вибором фаху та його здобуттям. Розповідає керівник райвідділу освіти Роман Сидор:

-Варто зазначити, що вже відомі імена одинадцятикласників – претендентів на „золоту” чи „срібну” медаль. За попередніми даними, таких буде двадцять. Однак, конкретно говорити про це зарано, бо завтра, 28 травня, після свята Останнього дзвоника, випускники ще складатимуть третій іспит (за вибором). До речі, у червні  бажаючих здобувати фах у вищих навчальних закладах  чекає зовнішнє незалежне оцінювання знань.

-А незабаром – і  випускні вечори?

-Урочистості з нагоди вручення  нинішнім одинадцятикласникам атестата про повну середню освіту відбуватимуться 29, 30, 31 травня – зазвичай, у  різних школах не в один день. Випускники гімназії та шкіл Миколаєва традиційно святкуватимуть разом. Як і в попередні роки, вручення атестатів відбудеться біля пам’ятника Тарасу Шевченку. А ось Богослужіння  настоятелі усіх чотирьох парохій міста відправлятимуть (із врахуванням побажань батьків випускників) біля фігури Матері Божої, хоча раніше одинадцятикласники збиралися для цього у храмі.

Однак, в інших учнів канікули розпочнуться не одразу ж після закінчення уроків…

Після свята Останнього дзвоника будуть іспити у дев’ятикласників. 31 травня вони письмово звітуватимуть про свої знання з української мови та літератури. А останній екзамен матимуть 17 червня і до 20 червня отримають свідоцтво про здобуття базової середньої освіти. Учні 5-8 та 10 класів оздоровлюватимуться у пришкільних таборах із денним перебуванням та відроблятимуть  так звану практику.  А загалом при 30 навчальних закладах створено умови для оздоровлення  від початку червня 3400 учнів, що становить 50% загальної чисельності дітей шкільного віку.

-А за якими критеріями проводився відбір відпочивальників?

-Насамперед, перевага у перебуванні в пришкільному таборі  надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, вихідцям із багатодітних, малозабезпечених,  неповних сімей, дітям-інвалідам, дітям, сім]яких постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям, які перебувають на диспансерному обліку. Варто зазначити, що йдеться про їхнє денне перебування у школах протягом однієї зміни тривалістю 14 днів із організацією гарячого харчування в обідню пору. Виходячи із фінансових можливостей для забезпечення оздоровчої кампанії „Літо-2011”(заплановані витрати на суму 326 тисяч 400 гривень), вартість обіду складатиме 8 гривень.

Розмовляла Леся Бардак.

До речі, у школах Львівщини цього року дзвоник пролунає востаннє  для 15 тис. випускників 11-х класів, а також  попрощаються із рідною школою 30 тис. випускників 9-х класів. Загальна кількість випускників 11-х  класів у порівнянні з минулим роком зменшилась на 20% (у 2009-2010 н.р. школу закінчили 18 тис. учнів). Це спричинено переходом 10 років тому із трирічної на чотирирічну початкову освіту. Претендентами на нагородження медалями є 1214 випускників 11-х класів (8,2%): золотою медаллю – 855 (5,8%), срібною– 359 (2,4%).

Leave a Reply

avatar