Дочка Юрія-Горліс Горського завітала до Миколаєва

0
530
Дочка Юрія-Горліс Горського завітала до Миколаєва

У неділю, 3 липня, миколаївчани мали нагоду зустрітись з донькою Юрія Горліс-Горського Ларисою (Лесею) Лісовською. Свого часу книгою Ю. Горліс-Горського зачитувалась вся патріотична молодь Західної України, ця книга окрилила УПА — такі схвальні відгуки можна прочитати про книгу «Холодний Яр».

Літературна зустріч відбулась у Народному літературно-мистецькому музеї ім. У. Кравченко та М. Устияновича. Творчий вечір став можливим завдяки старанням завідувача музею М. Ганич та Я. Любченка, який модерував захід. Попередньо гості відвідали заповідник «Стільське городище», тож розпочали із вражень, знайомства та презентації книг.

Разом з Л. Лісовською на літературну зустріч завітав Б. Горбовий, координатор проекту «Збережімо творчу спадщину Ю. Горліс-Горського», який власне і упорядкував книгу «Холодний Яр у 2-ох частинах з мапою за оригіналами видання 1934-37 рр.». До цього часу ніхто не видав книгу з картою. Б. Горбовому вдалось відшукати оригінальну карту 1918 року тогочасної України та карту Холодного Яру, які увійшли до книги.

На літературній зустрічі говорили про перевидання творів Ю. Горліс- Горського, дискутували на предмет відхилення від тексту, правок та навіть перекручень фактів. Щодо роману «Холодний Яр», Б. Горбовий закликав не вивищувати його над іншими творами, бо це було б не дуже правильно, хоча роман і значимий, все ж варто зупинити свій читацький вибір на таких не менш вагомих творах як: «Аве диктатор» – опис злочинів сталінського режиму, «У ворожому таборі» – про участь у підпіллі України, «Отаман Хмара» – про одного з керівників повстання на Поділлі.

Донька продовжує батьковий шлях

Пані Лариса має два імені: Лариса по паспорту, а Лесею батьки назвали доньку на честь Л. Українки. Зараз п. Лариса живе у США, за освітою філолог. Незабаром вийде друком її книга «Козак із зірок». У книзі авторка описує свій життєвий шлях, під козаком Л. Лісовська має на увазі батька, який наділений вищими силами, бореться на боці України. Жанр твору — фантастично-публіцистичний роман. Вже згодом він з’явиться друком.
Відвідувачі мали нагоду переглянути короткий відеоролик про Ю. Горліс-Горського, його книгу та дослідників, видавців. Далі звучали запитання із залу, були й літературні дискусії. Дискутували на предмет білих плям в історії, викривлення фактів. На завершення, упорядник Б. Горбовий подарував музею свої книги, а миколаївчанин, художник О. Хоркавий вручив пані Ларисі свої роботи «Пори року».

Leave a Reply

avatar