Донором бути почесно

0
387

Цього року День донора пройшов під гаслом «Більше крові – більше життя».

Статистика свідчить, що на одного жителя в Україні зараз у запасниках припадає 9,1 мл крові, тоді як для нормального функціонування донорської системи необхідно 15 мл. На 1 тисячу населення в нашій державі припадає 18 донорів, а в Європі – 55, в ЗША – понад сотню.

Завідуючий хірургічним відділенням Олег Голинський розповідає, що у Миколаївському районі минулого року донорами стали 242 особи. За 5 місяців 2011-го кров уже здали 142 особи, пацієнтам же перелито 9 літрів крові та понад 12 літрів нативної плазми.

Кров необхідна для заповнення втраченої під час пологів, для лікування анемії, у планових і екстрених операціях. Донори рятують життя людей, постраждалих в ДТП, а також хворих зі вродженими захворюваннями крові. Кров не замінити і не зробити штучним шляхом, тільки кров людини та її компоненти можуть бути використані в лікувальних цілях. Донорську кров розділяють на компоненти, пацієнт отримує саме той, якого потребує, тому кожен донор може врятувати не одну людину, а відразу кілька життів.

Щоб стати донором, потрібно прийти з паспортом у Пункт переливання крові при хірургічному відділенні Миколаївської районної лікарні. Пункт працює щодня (крім вихідних) із 9.00 до 14.00 години. Тут візьмуть аналіз крові з пальця і з вени, поміряють тиск, визначать групу крові, резус-фактор, гемоглобін. Якщо все це підходить, людина стає донором. Кров донорів перевіряється на всі види гепатиту, ВІЛ-інфекцію, венеричні хвороби. Перед забором крові донорів пригощають чаєм і печивом, а опісля видають талон на харчування.

До речі, 5 жителів району мають звання Почесного донора. Щоб мати таке звання, треба виконати 40 кровоздач . Такі громадяни користуються певними пільгами, у тому числі мають 20-відсокову надбавку до пенсії.

Ірина Леськів.

Leave a Reply

avatar