Духовність. Обнова віри

0
982

Кожну справу щохвилини з вірою реально насправді жити – у духовні роздуми на цю завжди актуальну тему з 11 по 14 листопада мали змогу зануритися парафіяни сіл Більче та Болоня Миколаївського деканату. Протягом чотирьох днів дорогу до храму св. безсребреників Косми і Дам’яна долали старий і малий, діти з батьками, дідусі і бабусі з внуками. Адже на парафії відбувалися реколекції, приурочені 100-річчю від дня народження бл. свщмч. о. Олексія Зарицького, які розпочалися в неділю урочистою Святою Літургією. Того дня за парафію молилися священики о. Степан Потічний із Рудників, о. Віктор Дмитришин із Гірського, о. Ігор Юркевич із Черниці, о. Тарас Стецко з Турківщини, о. Степан Братців із Тернопільщини, о. Тарас з храму бл. Олексія Зарицького у Львові та місцевий священик о. Ярослав Гарасимів.

Настоятель Згромадження св. Ап. Андрія Первозванного о. Йосафат Мощич з Івано-Франківська спільно із трьома братами свого Згромадження працювали сівачами Божого слова для парафіян, шкільної дітвори та молоді села. Можна сказати, що цих кілька днів більчани жили в іншій атмосфері, адже релігійні науки о. Йосафата і диякона Миколи та братів Христофора і Дениса були головним предметом зацікавлення для людей. Духовні гості мали зустрічі з різними віковими групами дітвори у місцевій школі, а довгі осінні вечори були присвячені зустрічам з молоддю, сповіді, Святій Літургії, місійним наукам. Окрім цього, читалися молитви на оздоровлення та відбувалося помазання Святим Єлеєм.

А ще дуже знаменним стали для вірних ці дні тим, що в храмі перебували Святі мощі св. Ап. Андрія – одного з 12 апостолів. Частинка кістки правої руки Ісусового учня стала матеріальним підтвердженням нашої християнської віри, адже серед нас не лише духовно, але і фізично був св. Андрій Первозванний, брат святого Петра. Це додавало особливого духу, зосередженості і таємничого трепету перед такою дорогоцінною реліквією.

Ювілейний рік бл. свщмч. Олексія Зарицького став доброю нагодою для сотень людей обновити свою віру, очиститися в Святій Тайні Покаяння та поєднатися з Господом у Божому Слові та у Святому Причасті. Адже заклик нашого блаженного земляка «Люди, благаю вас, не зрадьте віри своїх батьків» залишається актуальним і сьогодні, бо живемо в час нових, модерних загроз для спасіння з огляду на атмосферу нинішнього світу через брак справжньої християнськості, базованої на вірі св. Ап. Петра. Духовна кволість та розмитість моралі, повільність у реакції на виклики часу, дезорієнтованість, спровокована конфесійною псевдопатріотичністю та тенденцією політичної заангажованості окремих релігійних провідників викликає трансформацію духовного самоусвідомлення та «з’їдає» поняття відданості Святій Апостольській Церкві. А це в свою чергу чинить нас легкою здобиччю різного роду «вовків у овечих шкурах» та позбавляє нас духовного імунітету від всілякого роду новітніх псевдохристиянських «вірусів». Хотілося б, щоби народ, бувши щедро засіяним Божим Словом, сприйняв це як пропозицію, завдання і нагоду духовного оновлення та зміцнення й утвердження віри, як також і тіснішого єднання у Божій Любові.

Я.Билецький.

Leave a Reply

avatar