Екологічна провокація?

0
578

Інтернет-інформація з області про ймовірний полігон твердих побутових відходів та сміттєпереробний завод збіглася у часі й темі з ініціативою новороздільських депутатів та представників чотирьох дотичних рад – Березинської, Берездівецької, Роздільської і Станківецької, а ще районної, які готують спільну сесію, підходячи до справи з аналізом недоліків попередніх аналогічних намірів.

Загрозливі чутки почали поширюватися з неймовірною швидкістю, викликаючи обурення та відчай громад. На території колишньої “Сірки” буде чи «сміттєзвалище», чи «полігон», чи «сміттєпереробний завод»? Більше того, називають навіть дату – з 1 червня, мовляв, уже завозитимуть львівське сміття. Запитання, дзвінки, тривога…

У понеділок зранку, 28 травня, під Березинською сільською радою зібралися селяни, обурені наміром розміщення полігону твердих побутових відходів на території Роздільського виробничого майданчика, який частково знаходиться і на землях села. Учасники склали протокол зборів, у пунктах якого обіцянки перекрити трасу, щоб не допустити такого полігону. Цього ж дня після обіду відбулася позачергова сесія сільської ради, рішенням якої депутати підтримали пікетувальників і заборонили проведення будь-яких дій щодо розміщення полігону твердих побутових відходів та будівництва сміттєпереробного заводу на землях Березинської сільської ради (нині знаходяться у постійному користуванні Роздільського ДГХП «Сірка»), звернулися і до керівництва району.

Наступного дня, у вівторок, у Новороздільській міській раді вдруге зібралася робоча група з організації спільної сесії щодо розв’язання екологічних проблем Роздільського виробничого майданчика, на яку прибули заступник голови Миколаївської райради Олег Ясеницький, війти Роздільської селищної, Берездівецької, Березинської, Станківецької сільських рад Марія Рогуля, Андрій Мелешко, Олег Лавро, Тарас Шаран і представники їхніх громад, депутат Львівської обласної ради Олег Рісний, голова наглядової ради ВАТ “Гірхімпром” Іван Зозуля, міський голова Нового Роздолу Володимир Туз, координатор НМГО “Громадський контроль” Іван Маркевич, депутати міськради. Результатом зібрання стало Звернення керівників усіх перелічених рад, громадських і місцевих політичних організацій Роздільського регіону до керівництва області та засобів масової інформації за підписом уповноваженої – голови Миколаївської районної ради Ольги Жили.

Приниженням територіальних громад вважають їх представники той факт, що такі надважливі справи, як будівництво полігону ТПВ, вирішуються “поза спинами” – офіційно не звернулись ні до жодної з рад, не порадились з громадськістю, тому і дійшли спільного рішення – не варто чекати, потрібно голосно заявити про позицію громад роздільського регіону.

Спільну сесію призначили на 14 червня у приміщенні МБК “Молодість” Нового Роздолу. Визначили доповідачів, проекти рішень з трьох основних питань – гудронів, проблем відходів гірничої хімії і сміттєзвалища. Наступне підготовче засідання заплановане на 8 червня.

Тим часом до редакції «Громади» надійшов уже другий допис від Богдана Даниловича. Цитуємо: «Я прочитав у «Громаді», що готується спільна сесія щодо вирішення екологічних проблем Роздільського промислового майданчика… Звертаюся до депутатів усіх рівнів, членів робочої групи, усіх, кому не байдуже здоров’я і життя людей, дітей, онуків, правнуків, приймати розумні, виважені дії. Без оцінки населення усього району не обійтися…».

А офіційної інформації зі Львова нема досі. Чи не провокація – усі ці «сміттєві» чутки?

Оксана Давид,

Анна Микитин.

Leave a Reply

avatar