Голова облради вивчав наші проблеми

0
454
Голова облради вивчав наші проблеми

Минулого тижня голова Львівської обласної ради Олег Панькевич побував з робочим візитом у Миколаївському районі. Основною темою відвідин стала ознайомча зустріч із керівниками комунальних підприємств, які перебувають у власності облради і робота яких останнім часом потребує певного узгодження. Йдеться, зокрема, і про покращення сплати прибутку до обласного бюджету. Участь у розмові взяли і голова Миколаївської районної ради Ольга Жила, голова РДА Ігор Пілка, депутат обласної ради Богдан Чечотка.

Олег Буга, директор Миколаївської районної друкарні, відзначив скорочення обсягів виробництва чорно-білої продукції, причина чого полягає у зменшенні попиту у зв’язку із комп’ютеризацією ведення діловодства в установах. Найкращим виходом, на його думку, буде ліквідація підприємства.

Треба сказати, що й Ігор Пілка, й Ольга Жила не розділили такого бачення керівника: мають бути інші варіанти виходу із кризи, і друкарня, яка надає послуги за доволі помірну ціну, в районі має бути. Учасники розмови зачепили ситуацію із приміщенням друкарні, яке районна рада просить передати на баланс територіальних громад району.

Лариса Ярош, керівник МДКП «Миколаїв Фармація», зазначила, що минулий рік підприємство завершило із мінімальним прибутком, зберігши виготовлення лікарських форм. Для покращення роботи МДКП, за її словами, необхідно передбачити субвенцію на придбання медикаментів, які випускають комунальні аптеки, а також кошти від оренди приміщень направляти на розвиток аптечної мережі. Зараз же більша частина цих коштів переходить у Фонд комунального майна області. Також «Миколаїв Фармація» просить передати підприємство на баланс районної ради.

Підтримав збереження цієї аптечної мережі і Богдан Чечотка, оскільки жодна приватна аптека не хоче виготовляти ліцензію на наркотичні речовини чи відкривати філії у селах.

Мінімально прибутковим є і Миколаївський профдезвідділ, який очолює Оксана Муха. Їм боргують за послуги бюджетні організації. Зазначила, що прибуток має тенденцію до зменшення, оскільки залежить від площі обробітку. Найкраще співпрацює з медичними закладами. Інші установи через брак грошей не укладають угод із профдезвідділом, бо бракує грошей, а якщо й укладають, то лише на короткий термін. Олег Панькевич запропонував районному керівництву винести це питання на розгляд профільної комісії районної ради і колегії РДА.

КП«Галсільліс», яким керує Юрій Плішило, має проблему із орендою приміщення. Зараз підприємство працює над залісненням земель, непридатних до сільськогосподарського використання.

Сергій Гейшев, головний лікар психіатричної лікарні «Заклад», запропонував на базі лікарні створити відділення для психічно хворих, які скоїли злочини. Це б дозволило Львівщині щорічно зекономити до 2 мільйонів гривень, які йдуть трансфертом в іншу область, де таке відділення існує.

У подальшій розмові чільники району й області,характеризуючи фінансовий стан району, вели мову про розподіл коштів відповідно до нового бюджетного кодексу. Також обговорили проблему освітлення аварійно небезпечних ділянок траси Львів-Стрий, потребу у освітленні пішохідних переходів у Розвадові і Пісочній.

Далі голова обласної ради здійснив прийом громадян. М.Блистів запропонував підтримати наукові розробки науково-виробничої фірми «Амарант». Миколаївчанка Ковалишин звернулася із заявою щодо виділення одноразової адресної допомоги. Інваліди зору, зокрема, потребують вирішення питання заїзду маршрутних автобусів на автостанцію в райцентрі. В.Турик має проблему із невиплатою дотації за телицю, яку здав два роки тому. Л.Муха просив посприяти справедливому зарахуванню до трудового стажу відроблених років у сталінських таборах. Я.Величко звернувся із пропозицією, щоб посвідчення політв’язнів видавав державний орган влади, а не громадська організація. А.Кос, голова Пісочненської сільської ради, просить посприяти у вирішенні питання освітлення перехрестя Пісочна-Рудники та трасі Львів-Стрий і встановлення там світлофору, оскільки за останні три роки на цьому місці вже трапилося 8 смертельний випадків. Має сільська влада проблему із занедбаною місцевою пам’яткою садово-паркової архітектури (колишня рільнича школа), яка зараз належить Львівській академії мистецтв.

На завершення робочого візиту Олег Панькевич оглянув будівлю нового акушерського корпусу, та приміщення райдрукарні, побував і в редакції газети «Громада».

Leave a Reply

avatar