Головне – згода у громаді. Микола Бендина

0
404

Микола Бендина працює на посаді сільського голови Раделичів від перевиборів 7 червня 2007 року.
-Як і більшість сільських рад району, наша є дотаційною десь на 70%, – розповідає війт. -У таких умовах працювати складно.

Насамперед, за словами Миколи Бендини, запропонував депутатському корпусу подбати про наведення порядку в будівлі Народного Дому, адже це – споруда громадська, туди нерідко сходиться чи не все село. А вона збудована ще в 1966 році, останні 15 років ремонту не було. Отож, кошти сільського й районного бюджетів (35 тисяч гривень) було скеровано на внутрішній ремонт споруди із заміною підлоги, придбання сотні стільців. Не обійшли увагою й фельдшерсько-акушерський пункт – за кошти сільського бюджету на виконання програми енергозбереження придбано та встановлено вікна від заводу-виготовлювача.

Тривалий час зайняло оформлення документації на адміністративний будинок села – виготовлено право власності на споруду, в якій попередньо розміщувалося правління колишнього агроформування. Микола Іванович виношує мрію після відповідного ремонту тощо відкрити в ньому дитячу дошкільну установу. Вірить, що за сприятливих умов для виховання дітей таким чином більше молоді залишатиметься в селі, а демографічна ситуація покращиться. Адже торік померли 57 раделичан, а народилося лише 46 дітей.

Сільська рада посприяла у виготовленні технічної документації п’ятнадцяти бажаючим будуватися. Розроблено квартал індивідуальної житлової забудови при в’їзді в Раделичі зі сторони Рудників. А ось власники середніх земельних часто (паїв), які виготовили відповідні держакти за власні кошти ще до 20 березня 2002 року, тепер скаржаться, що треба їх поновити, і знову ж таки за свої гроші, і немалі (на вимогу урядової постанови). Отож, нині лише 74 пайовики мають відповідні держакти, хоча усіх таких власників землі налічується 323. Вартує похвали ефективне використання раделичанам орних наділів для ведення особистого селянського господарства та пайових земель. Однак, щороку зменшується кількість корів та великої рогатої худоби загалом – селяни кажуть, що утримувати живність невигідно. Якщо колись Раделичі було одним із тих сіл, звідки переробникам постачали найбільше молока, то тепер у 357 дворах лише 270 корів, якщо рік-два тому було чотири сотні. Проте коней, яких використовують для обробітку землі, налічується 85, і це немало. Влада переймається проблемою землекористування – йдеться про 150- гектарів незадіяних орних угідь, частину з яких орендуватиме інвестор-птахівник ТзОВ «Данута».

Сільський голова Раделичів стверджує, що вагомою опорою в роботі є не лише депутатський корпус (особливо активні депутати – Михайло Синечин, Ярослав Крашевський, Роман Яцишин, Остап Іванців, Іван Андрусик), члени виконкому, а й пересічні виборці чи раделицькі родаки, які тепер у селі не живуть. Наприклад, виходець із села Роман Іванців, який разом із Романом Джавалою часто фінансово підтримує футбольну команду, а ще – допомагає у проведенні майже всіх спортивно-масових заходів. Іван Лалак сприяє технікою для впорядкування доріг та із власної ініціативи безкоштовно надає вапно одиноким, інвалідам. Не стоїть осторонь сільського життя і керівництво ФГ «Стамік», яке орендує 98 га ріллі в пайовиків та 25 га – невитребуваних земель за угодою із сільрадою.
Минулого року, як розповідає Микола Іванович, проведено поточні ремонти сільських доріг та тих, що ведуть до сінокосів. Усією громадою раделичани впорядкували церкву – ремонт усередині та знадвору виконали достеменно. Ще потребує заміни огорожа цвинтару. Також, тільки-но з’являться кошти, рада візьметься за роботи з освітлення села та будівництва автобусної зупинки.

Попри це, і далі є в Раделичах над чим працювати.

Леся Бардак

Leave a Reply

avatar