Горучани веснують

0
333

Минулого тижня весна потішила теплом, і працівники ТзОВ «Горуцьке» гожої п’ятничної днини розпочали садити картоплю.

Керівник господарства Петро Петришин погоджується на коротку розмову. Дивується, що цього року із Києва надходять рекомендації щодо сівозмін: «Що ця молодь, яка, мабуть, і поля добре не бачила, розуміє у сівозмінах? Поле вимагає практики і мудрості» …Вирушаємо в урочище Горбки. У дорозі помічаємо, що й власники невеликих наділів вивезли в поле насіння картоплі і ось-ось садитимуть. Співрозмовник наголошує, що укладено угоди на постачання продукції поля, серед іншого, у трускавецькі санаторії, тому насіннєву картоплю не обробляють сильнодіючим засобом «Престиж».

…А ось і Горбки. Однак, трактор із картоплесаджалкою не рухається: «Сталася поломка, як це часто буває першого дня роботи в полі, – пояснює ситуацію агроном Степан Андрушко. -Сьогодні ми починаємо картопляний сезон. Підготували для садіння на 5 гектарах ранні сорти «Карлена» і «Моллі», для цього зо два дні потрібно, а загалом у цьому урочищі під картоплею буде утричі більша площа. Тільки-ось із поломкою впораємося й одразу – садити…”.

Картоплесаджалку, як стверджують механізатори, вони лагодили на совість, кожен гвинтик перевірили, та однаково щось не туди закрутилося… «Мудрують» над усуненням проблеми тракторист Дмитро Малик із стажувальником Юрієм Бокалом… Ще декілька хвилин – і техніка зрушила з місця, на полі утворюються рівненькі горбики, в яких заховалися картоплини та мінеральні добрива. Обнадійливий на майбутній урожай гуркіт із віддаленням трактора стишується…

Агроном розповідає, що планується після збору ранньої картоплі вирощування на цьому ж масиві кабачків, кропу та зелені петрушки, і не погоджується, як і керівник господарства, сприймати за чисту монету розпорядження «згори» про почерговість сівозміни: “Проект проектом, але це ж абсурд – не знаючи наших ґрунтів, погодних умов, давати такі вказівки! Краще було б, якби держава потурбувалася про зниження ціни на пально-змащувальні матеріали, щоб селяни не купували їх дорого на загальних заправках. Та й замість присилати інвесторів дали б дотацію господарствам. Адже всі знаємо, які низькі ціни на сільгосппродукцію… То хіба може йти мова про рентабельність?

Найближчим часом горучани передбачають і засів ярих зернових, а насамперед – вівса. А пізніше ще на трьох земельних масивах загальною площею 35 гектарів закладатимуть основу під урожай середньої та озимої картоплі. Загадувати далеко наперед ранувато… Адже ось і з погодою стаються зміни не на сприяння веснуванню – п’ятничні чи суботні умови минулого тижня не порівняти із, наприклад, недільними чи понеділковими.

Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar