Господарка. Що посієш, те й пожнеш…

0
394

Весняний засів на Миколаївщині добігає до фінішу. Головний агроном райуправління агропромислового розвитку Богдан Гусак, розповідаючи про нинішні селянські клопоти, наголошує, що загалом стан посівів не викликає тривоги.

Головне, що на 3172 гектарах добре почувається озимина, яку вже підживлено, а на 2081 га – озимий ріпак. Найбільше озимої пшениці, як і ріпаку, вирощує ФГ «Радалан-ОЙЛ» (відповідно 1680 та 1377 га), ФГ «Вінал» (відповідно 469 та 527 га). У ТзОВ «Горуцьке» озима пшениця росте на 196 га, а на 105 га її вирощує ПП Максимович. Озимий ячмінь на 230 га вирощує «Галичина-Захід».

Станом на вчора підживлено усю озимину. Зокрема, у «Галичині-Заході» – вапняковою аміачною селітрою, а також, згідно з новою технологією, по вегетації зернових культур внесено рідкі органічні добрива.

На завершенні – засів ярини. Щоправда, заплановано під посів лише 928 га, оскільки надано перевагу озимині. Відомо, що найоптимальніший термін посіву ярих – перша-друга декада квітня, та цьогоріч не сприяло роботі затяжне похолодання. І тому посів пізніх ярих зернових відбудеться на початку травня. Йдеться про кукурудзу (на 500 га) та гречку (на 200 га). До речі, за словами Богдана Гусака, виникла проблема із закупівлею насіннєвого матеріалу гречки через його подорожчання (зараз 1 тонна коштує більше 4 тисяч гривень). У ТзОВ «Горуцьке», паф «Горуцька», ФГ «Промінь», ПП Максимович у ці дні садять картоплю.

…Нічні похолодання хоча й не шкодять сходам, та знижують ефективність внесених засобів захисту рослин, особливо грунтових гербіцидів. Отже, пізніше бур’яни таки можуть прорости…

Leave a Reply

avatar