Гуляв буревій

0
342

Вчора у Миколаївському, Жидачівському, Дрогобицькому і Самбірському районах оголошено надзвичайну ситуацію, яка виникла внаслідок суботнього буревію.

Злива із великим градом (подекуди, кажуть, був розміром із куряче яйце) та сильним вітром пронеслася під вечір – приблизно між 19-ю та 20-ю годинами. Зірвані дахи, повалені дерева та електроопори, розбиті шибки, розмиті дороги, побита городина… На Миколаївщині в її епіцентрі опинився Розділ. Найбільше постраждав центр селища. На центральну дорогу впало 3 опори лінії електропередач, що заблокувало рух автотранспорту, залишило без світла місцевих жителів. Добряче постраждав трансформатор на насосній станції. Слава Богу, люди, які там працювали, обійшлися переляком. А споживачі централізованого постачання із Березини та Роздолу залишилися без води. Повсюди повалені дерева, одне з яких потрапило в автівку, припарковану неподалік пам’ятника Борцям за волю України. Розмиті дороги. Війт Марія Рогуля бідкається: тільки нещодавно їх вдалося трохи відремонтувати. На двох будівлях майже повністю зірваний дах, подекуди позривало шифер. У школі розбито 28 вікон. Городину покосило, мов косою. Люди у розпачі.

МНСники, РЕМівці і дорожники прибули до Роздолу ще суботнього вечора. До 16-ї години у неділю рух автотранспорту було відновлено. Вчора відновлене водо- та електропостачання.

Окрім Роздолу, Березини, як поінформував керівник служби цивільного захисту у Миколаївському районі Ігор Біжик, від буревію постраждала будівля Народного Дому у Повергові, дах господарської будівлі ПП «Горуцький» (зірвано 30 листів шиферу), приблизно пошкоджено 150 га посівів сільськогосподарських культур.

Наслідки буревію першочергово обговорювали вчора на апаратній нараді в райдержадміністрації. Керівник районного управління праці та соціального захисту населення Віктор Козоглодюк повідомив, що ще в неділю соціальні працівники обстежили одиноких і виявили проблеми із дахами у жителів Повергова і Роздолу. Підсумковий моніторинг збитків, як повідомив голова районної комісії з питань надзвичайних ситуацій Володимир Фик, проводитимуть нині на засіданні цієї комісії і вирішуватимуть, як діяти далі.

А синоптики тим часом і надалі передають штормове попередження. Принаймні, обіцяли на вчорашній вечір. Кажуть, що дощитиме періодично до кінця червня. Тому пересічному мешканцю варто не забувати зачиняти кватирки, дахові вікна. А ще Ігор Біжик радить укріпити дахові підшивки, що допоможе покрівлі не злетіти.

Leave a Reply

avatar