Хоч Березина дотаційна

0
427

Схід села відбувся у суботу, 11 лютого, в актовому залі місцевої школи.

Чи через мороз, чи через будень зібрав не особливо велику аудиторію. Війт Олег Лавро, звітуючи про роботу, розповів про сільрадівську статистику, у числі якої згадав, що торік народилося 19 немовлят, померло 28 осіб, одружилося 11 пар. Детальніше зупинився на функціонуванні дитячої дошкільної навчальної установи, яка від 2007 року перебуває на фінансовому забезпеченні сільради. Нині там діє 6 груп, є 153 вихованці і 32 працівники. Торік ввели в експлуатацію нову індивідуальну транспортабельну модульну котельню, поміняли на металопластикові вікна у всіх групах та в актовому залі. Тепер установа повністю забезпечена миючими і дезинфікуючими засобами. Проблемою №1 залишається заміна системи опалення, яка відслужила свій термін. Розповів сільський голова і про наповнення місцевого бюджету, який, до речі, є дотаційним. А ще повідомив про функціонування у селі програм соціального захисту, благоустрою, фізкультури та спорту. Серед наболілого зупинився на відсутності генерального плану села, на який необхідно приблизно 100 тисяч гривень, які не так просто вишукати. Просив власників особистих селянських господарств не забурянювати угідь. Повідомив про укладені угоди і графік централізованого вивезення сміття на Новороздільське сміттєзвалище.

Про проблеми і наміри школи вів мову директор Мирон Березюк. Цьогоріч за кошти районного бюджету та субвенції сільради планується замінити дах споруди і завершити ремонт зовнішнього фасаду. Тішився Мирон Березюк і досягненнями випускників, адже більшість із них здобула вищу освіту. Дякував батькам школярів та усім небайдужим односельцям, які допомагають у вирішенні шкільних проблем, зокрема тим, хто посприяв у встановленні внутрішніх санвузлів.

Участь у сільському зібранні взяв начальник відділення дільничних інспекторів райвідділу міліції Віталій Козоглодюк. Не оминув нагоди поспілкуватися із виборцями також депутат районної ради від Березини Тарас Зубрицький. У свого односельця, як і у війта, березинчани цікавилися, коли вже нарешті будуть облаштовані зупинки на автокільці, бо дуже холодно і вітряно там чекати на пасажирські маршрутки. Не залишилися байдужими і до стану сільських доріг.

Після серйозної частини була й розважальна. Спочатку церковний хор під керівництвом Марії Маркевич подав завершальний різдвяний цикл колядок, а потім конкурси і дискотеки для дітей і молоді організували сільські депутати Андрій Кухарик, Андрій Гудима, Андрій Михайлишин і Руслан Лютий.

Ганна Костецька.

Leave a Reply

avatar