Хто в петрівку сіна не косить…

0
374

…той взимку у собак хліба просить”, – гласить народна мудрість. А чи знають її в нашому районі? Однозначно – так, адже селяни розпочали заготівлю сіна ще до початку Петрівки. Триває вона за сприятливої погоди і в ці дні.

Першими у двадцятих числах червня вийшли із косами на луги осібні господарі. А ось агроформування таких робіт виконують порівняно з показниками, наприклад, десятирічної давності незначний обсяг, бо у великому нема потреби – худоби там, як відомо, утримується небагато.

-У сільськогосподарських підприємствах, а головна роль серед них належить ФГ „Мелешко” і ТзОВ „Горуцьке”, – розповідає головний спеціаліст райуправління Ірина Іванусів, – налічується 335 голів, у тому числі корів 146 (станом на 1 червня). Згідно із статистичними даними, станом на 1 квітня населення утримувало майже 11 тисяч голів ВРХ, з них 594 корови. Щодо кормів, то можливостей їх заготовити не бракує – цьому сприяє достатньо площ відповідних угідь. До речі, в ФГ „Мелешко” селяни заготовляють сінаж за новою технологією – прив’ялену масу трамбують і формують у брикети, які загортають у спеціальну плівку. Для цього придбали дорогу техніку німецько-польського виробництва, запримічену на сільськогосподарській виставці у Києві.

Попри велике бажання господарів впоратися із сінозаготівлею у якнайстисліші терміни, свої корективи в цю роботу традиційно вносить погода…

Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar