«Інтернет: глобальне добро чи зло?»

0
700

Так, комп’ютери та комп’ютерні технології увійшли у наше повсякденне життя і поступово зайняли в ньому панівне місце. Винятково популярним сьогодні стає Інтернет.

Днями у Розвадівській ЗОШ відбувся виховний захід під такою назвою. Його підготували та провели вчитель інформатики Мар’яна Лукомська та учні 11 класу.

Старшокласники розповідали про переваги та недоліки Інтернету, захищали свою позицію «за» чи «проти» розвитку глобальної комп’ютерної мережі. Про історію створення Інтернету гостям заходу – десятикласникам розповів Андрій Демків. Цікаві презентації про використання сучасних інтернет-технологій підготували Оксана Бендина, Андріана Бидзюра, про послуги, які сьогодні людству надає Інтернет, – Маркіян Николишин та Олег Кацедан. За допомогою Інтернету можна дістати доступ до навчальних програм, до системи дистанційної освіти. Можна самостійно підготуватись до іспитів та брати активну участь в інтернет-олімпіадах, конкурсах, конференціях. Школярі пишуть листи та відправляють їх електронною поштою, створюють свої блоги, спілкуються в чатах та соціальних мережах, обмінюються музикою та фільмами, обговорюють проблеми на форумах, розширюючи свій світогляд. «Наука не стоїть на місці. І те, що використовувалося сьогодні, вже може бути неактуальне завтра», – стверджувала Юлія Галан. «Без перебільшення Інтернет – всесвітня мережа, в якій що б ми не шукали – обов’язково знайдеться. Однак не варто забувати, що це система, всередині якої нас підстерігає небезпека», – відповіла їй Марта Кобилинська.

Як захистити себе від інтернет-небезпеки? Які психологічні та фізичні симптоми комп’ютерної залежності та як її позбутись? Про це дітям розповіла шкільний психолог Наталя Субота.

Інтернет – двозначна річ. З одного боку, це простір свободи, з іншого – прозорості і контролю. Він увібрав у себе не тільки достоїнства глобальності, але і глобальні вади. Технічний прогрес зупинити неможливо, але слід пам’ятати, що у будь-якої новизни є свої позитивні і негативні сторони. І чим стане Інтернет у нашому житті, залежить від людини…

Leave a Reply

avatar