Із Бахчисараю – з хорошим результатом

0
327
Із Бахчисараю – з хорошим результатом

Співпраця Миколаївської районної влади і керівників Бахчисарайського району триває вже декілька років. Із зміною керівництва дружба між районами набула нового змісту. Днями делегація у складі голови районної ради Ольги Жили, депутата районної ради Андрія Тенети, голови Бродківської сільської ради Олександри Леницької та директора Великогорожанівської ЗОШ Любові Зінченко на запрошення керівників Бахчисарайського району побувала із робочим візитом на кримській землі. Про результати розпитуємо голову районної ради Ольгу Жилу:

– Зазначу, що це не перше запрошення. Тому було некоректно із нашого боку не знайти можливості відгукнутися. Коли прибули, нас одразу запросили на наймасовіше та найграндіозніше національне свято весни «Хадернес» і, що основне, оточили неймовірною увагою. Свято проходило на відкритій території, яка вмістила декілька десятків тисяч глядачів, було вражаюче масовим і багатогранним. Кожен район представляла окрема делегація. Ми вирізнялися тим, що були одягнені у національні строї, які зачарували усіх своєю красою. Я привітала учасників заходу, розповіла про наші надбання і традиції. Опісля відбулася зустріч із депутатами Верховної Ради Криму, під час якої обговорено можливість подальшої співпраці.

Дні гостювання були насичені різними подіями. Із надзвичайною приємністю відвідали (у краї із незвичним нам татарським менталітетом) музей під відкритим небом «Українське село». А ще більше вразило, що дирекція музею із любов’ю і пошаною ставиться до наших національних традицій. Тут визрів один із перших напрямків співробітництва: пропагування та увіковічення наших традицій на татарській землі шляхом проведення відповідних майстер-класів. Мається на увазі те, що народні умільці Миколаївщини їздитимуть у відрядження у Бахчисарай і ділитимуться своїми вміннями, досвідом.

Однією із найцікавіших була зустріч із дирекцією виноробного заводу щодо співпраці у галузі підприємництва та залучення іноземних інвестицій. Окрім екскурсії підрозділами, ми ознайомилися із новою методикою вирощування винограду та процесом виготовлення вин елітних сортів. Великою честю для мене стала пропозиція посадити паросток винограду, який буде увіковічено пам’ятною іменною табличкою (на знімку).

В останній день візиту спілкувалися за «круглим столом» із представниками Бахчисарайської райдержадміністрації. Обговорили можливі шляхи поглиблення співпраці у різних галузях. Зокрема, домовилися про оздоровлення дітей нашого району у Криму (відпочинок на 21 день із п’ятиразовим харчуванням). Найбільше нас зацікавила пропозиція щодо обміну досвідом у написанні і реалізації проектів, які фінансуються міжнародними фондами. На завершення ми подякували за теплий прийом і запросили керівництво Бахчисарайського району до нас у гості.

Загалом поїздка була плідною на позитивні для нашого району домовленості, налагодження нових контактів. Гостинність бахчисарайців спонукує до бажання перейняти їхній досвід у підприємницькій діяльності, культурному розвитку і туристичному бізнесі. Хотілося б відзначити голову Бахчисарайської райдержадміністрації Ільмі Умерова, який досвідчено, авторитетно і мудро забезпечує здорову життєдіяльність району.

Записала

Вікторія Ничта.

Leave a Reply

avatar