Канікули у «Верховині»

0
473

У Стільському оздоровчому таборі для школярів – вихідців із соціально незахищених родин у ці дні життя аж вирує. Начальник установи Іванна Фацієвич розповідає: «Навіть попри те, що значна частина відпочивальників (і навіть по декілька дітей із однієї сім’ї) тут уже далеко не вперше, їм однаково цікаво».

Півсотні дітей віком від семи до чотирнадцяти років – це тільки перша зміна. Здружилися між собою уже добре знайомі вихователям Прудивуси, Луціви, Труші. Не вперше звучать у таборі й прізвища Процан, Шоробура, Цап, інші. Але щороку до уже знайомих облич додаються інші – підросли і прибули в табір братики і сестрички «першовідкривачів». Знайомлячись, діти заодно вивчають географію району, адже кожному цікаво, де знаходиться те чи інше родинне село друзів, наприклад: Тернопілля, Новосілки-Опарські, Велика Горожанна, Рудники, Черниця, Держів, Устя, Раделичі, Верин, Тростянець…

У набутті додаткових знань сприяють і педагоги, з якими діти вирушають у цікаві екскурсії, а також беруть участь у різноманітних заходах. Вони намагаються урізноманітнювати табірне життя дівчаток і хлопчиків, щоб кожне літо запам’яталося новизною. Марія Ануліч сьомий рік, Іванна Василишин та Наталя Городецька – другий, Мар’яна Говдун і Христина Данилів – перший, а ось Оксана Михайлів, Степан Медвіцький і начальник табору Іванна Фацієвич уже дев’ятий рік (від перших днів роботи установи) проявляють творчий підхід до організації літнього дозвілля школярів. Станом здоров’я відпочивальників переймається Євген Кобрин. А ось приватний підприємець Галина Шолопа забезпечує «верховинців» смачними і калорійними стравами (їхню якість часто контролюють працівники райвідділу освіти та райсанепідемстанції). До речі, щоденно на харчування дітей витрачається в середньому 34 гривні.

…Ваблять і запам’ятовуються історичними цікавинками походи стежками древнього міста Стільська, його мальовничими окраїнами та сусідніми поселеннями. «Школяриком» діти виїжджають і за межі району – наприклад, у Тустань, Золочівський та Підгорецький замки, а також у село Грімне, де розміщався штаб Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, в зоопарк у Мединичі. «Верховина» перетворюється на своєрідний вулик, коли діти готуються і проводять конкурси або ж інші, не менш захоплюючі, заходи. Іванна Фацієвич захоплено розповідає про радісні вогники в дитячих очах, коли вони виходять на сцену, щоби продемонструвати свою виконавську майстерність. І це й не дивно, адже самі ж подали ініціативу дорослим запланувати конкурс «Караоке» (у таборі є власна відповідна апаратура), а також «Міс Верховинка» та «Містер Верховинець», «Міс Дюймовочка», «Любов із першого погляду», «Перехрестя сердець», «Бенефіс Баби Яги»… Велике зацікавлення викликають і спортивні поєдинки «Веселі старти», змагання із тенісу, футболу, інші конкурси – на кращий малюнок, на кращого автора та читця поезії, на найкрасивіший костюм із природничого матеріалу. Ну, а невгамовні дівчатка знаходять час ще із бісером попрацювати і залюбки відвідують майстер-клас. Проводиться дискотека із веселими конкурсами та іграми. А про найцікавіший «Один день у таборі» кожен загін випустив стінну газету (до речі, теж конкурсну).

…Іванна Фацієвич каже, що вже не за горами закриття першої зміни у «Верховині» – так швидко промайнув час, і під час цих урочистостей діти отримають призи за перемогу в різноманітних заходах – про нагороди подбав райвідділ освіти. А поки що в них є можливість сповна насолодитися радісними днями шкільних канікул.

Leave a Reply

avatar