Кошти є, але немає бажання їх використовувати?

0
387

Програмою земельної реформи на 2008-2012 роки передбачається використання коштів, які надходять в районний і місцеві бюджети рад від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва при відведені земель. Таких коштів на 1 січня 2010 року в районному бюджеті нараховувалось 1251,998 тис. грн. За пропозиціями місцевих рад цю суму розподілено між об’єктами раціонального використання земель. Йдеться, зокрема, про боротьбу з водною ерозією, підтоплення сільськогосподарських угідь, рекультивацію порушених земель, покращення земель. На інші цілі використання цих грошей не передбачається. Насамперед, вони необхідні, щоб захистити сільськогосподарські угіддя і населені пункти від підтоплення. І якщо такі ради, як Новосілко-Опарська, Рудниківська, Пісочнянська, Роздільська, вчасно виготовили необхідну проектно-кошторисну документацію і протягом літа виконали роботи, то Берездівецька, Красівська, Березинська, Колодрубівська, Криницька, Дроговизька досі документації не закінчили. Це зумовило скликання в райдержадміністрації наради із сільськими головами.

Багато добрих слів хочеться сказати про Тернопілля. На спеціальному рахунку цієї сільської ради найбільше цільових коштів, адже на її території розміщується потужне кар’єрне господарство ВАТ “Миколаївцемент”, яке десятками гектарів відводить сільськогосподарські землі для цементного виробництва і за них сплачує значні суми грошей. Рада має свою програму, відповідно до якої проводить захист угідь від підтоплення, осушення заболочених земель із влаштуванням ставків, рекультивацію земель, топографо-геодезичні вишукування зі складанням схеми їх освоєння, підвищення їх родючості та охорони. А все тому, що голова Тернопільської сільської ради Ганна Гальків хоче працювати і сумлінно виконувати службові обов’язки.

Хороша пропозиція покращення використання земель надійшла від сільського голови Держова Лесі Гузар – про необхідність виготовлення проектно-кошторисної документації і проведення знищення небезпечного бур’яну борщівника Сосновського. Ця рослина дуже швидко поширюється в районі, і дійсно є нагальна потреба у її знищенні. Пропозиція одностайно була підтримана депутатами, і зараз, після обстеження, науковці Львівського державного аграрного університету готують відповідний проект.

Погодились за власні цільові кошти в цьому році виготовити пілотні проекти розмежування земель державної і комунальної власності на своїх територіях Миколаївська міська та Тернопільська сільська ради. Це дасть змогу самостійно розпоряджатися в межах компетенції землями як в межах населених пунктів, так і за межами. Де відсутні такі проекти, за межами населених пунктів розпорядження землями здійснює райдержадміністрація.

На жаль, не вдається нам виготовити нормативну грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, як було заплановано. Є юридичні колізії, тому кошти, запроектовані на використання цих робіт, будуть спрямовані на інші заходи.

Як бачимо, є багато добрих починань в районі, і їх можна здійснювати, лише було б бажання і працьовитість керманичів місцевих рад.

М.Яцишин, начальник управління Держкомзему у Миколаївському районі.

Leave a Reply

avatar