Крупецьке літо

0
418

Минулої неділі на футбольному полі у Крупську зібралася чи не уся громада села. Цього погожого дня там пройшов 5-й районний етнофестиваль «Крупецьке літо – 2012».

Відкрили урочистості депутати районної ради: голова комісії культури, молоді та спорту Юрій Шипов та Люба Сорочак.

Концертну програму розпочав Народний дівочий гурт «Наддністрянка» НД Рудників (кер. Любомир Ничта). Вони продемонстрували обряд «Обжинки». Аматори розповіли про те, як наші предки із перших колосків плели Дідуха-бороду. «Пригощали» його хлібом, сіллю і водою, щоб Борода приніс наступного року добрий урожай. А потім найкращій женці одягали віночок, який був символом достатку і щастя. І усе це дійство супроводжувалося стародавніми обжинковими піснями. Учасники художньої самодіяльності НД Верина (кер. Мирослава Вільшанецька) подали обряд сватання – «Скрипнули ворітечка – свати ідуть». Демонстрували, як батько і мати зустрічали сватів хлібом і сіллю, а подруги нареченої із жартами оглядали молодого (чи він, бува, не кривий і не горбатий). Вокальний жіночий ансамбль «Вишиванка» НД Дроговижа (кер. Зоряна Чупик) подав давню традицію плетіння долі. Із особливим запалом і жартами подали «Українське весілля» аматори НД Крупська (кер. Оксана Регусевич). А фольклорний ансамбль «Надвечір’я» Миколаївського міського Палацу культури (кер. Стафанія Павлів) переніс глядачів у дійство «Викуп молодої». Учасники художньої самодіяльності НД Устя (кер. Катерина Суботик) перенеслися у молодість наших прабабусь і запросили на «Українські вечорниці». Звичай «Тополя – як доля» глядачі мали змогу побачити у виконанні самодіяльних артистів НД Роздолу (кер. Юрій Попик). Частинку Купальського свята із програми «Ой на Івана та й на Купала» подали учасники Народного жіночого хору працівників культури РНД (кер. Олександра Янкевич). А народні пісні у побуті українського народу прозвучали у виконанні вокального жіночого ансамблю «Берегиня» НД Розвадова (кер. Віра Біляк).

Родзинкою свята стало авіа-шоу учасників авіаційного західного товариства «Скай Груп». Шестеро парашутистів із національними стягами спустилися з неба просто у центр футбольного поля, чим заслужили шквал оплесків не лише від глядачів, а й гостей свята.

Leave a Reply

avatar