Миколаїв у кластері трьох міст

0
286

На початку квітня у Новороздільській міській раді збиралися представники кластеру Новий Розділ-Жидачів-Миколаїв у канадському проекті «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ), який впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів. Декілька місяців тому відбулися знайомства і представлення, а тепер учасники проекту перейшли до практичної частини, яка триватиме до 2014 року і має дати конкретні економічні позитиви у регіонах.

Головний робочий орган – Дорадчий комітет з місцевого економічного розвитку об’єднання територіальних громад міст Нового Роздолу, Жидачева і Миколаєва – щороку має змінювати керівництво. Першими його очолювати обрали новороздільців В.Туза (голова комітету), І.Маркевича (заступник) і Ю.Гикавця (секретар), він же і координатор проекту від Нового Роздолу. Жидачів представляли міський голова В.Левко і його заступник Я.Гаврильчук, а Миколаїв – керуючий міськвиконкому міської ради В.Микита.

Директор проекту МЕРМ О.Кучеренко подав план роботи на перші два роки: перший етап – формування стратегій регіонального економічного кластеру. Суть проекту не зводиться до банального фінансування потреб українських міст, зауважив він, а до впровадження інноваційних методів у пошуках залучення додаткових коштів, їх раціонального використання. Додамо, що проект МЕМР працюватиме у шести містах Дніпропетровської області і семи – Львівської: окрім уже вказаних ще Львів, Червоноград, Стрий, Дрогобич.

Спеціаліст з місцевого економічного розвитку проекту І.Лепьошкін детально ознайомив з методологією розробки регіональної стратегії економічного розвитку. Насамперед слід визначитися з потребами об’єднання, хоча уже поверхневий огляд виділив три абсолютно ідентичні для міст пріоритетні напрямки – залучення інвестицій, розвиток малого і середніх підприємств та захист довкілля, на яких наголошували і представники міської влади трьох міст. Учасник проекту від Нового Роздолу Р.Гапатин наголосив на відмінності профілів трьох міст об’єднання: хімічне виробництво, целюлозно-паперове і цементне, а інший його колега І.Маркевич – на спільності проблем довкілля, кадрового потенціалу, висунувши ідею створення технопарку.

Керівники проекту означили напрям роботи так: «ми дивимось на перспективу, але робимо конкретні речі», зауважили, що шукатимуть нестандартні рішення виходу із ситуації аж до зміни пріоритетних напрямків регіонів, на яких звикли зосереджуватися.

Спеціаліст з місцевого економічного розвитку проекту О.Черниш презентував потенційні демонстраційні проекти, мета яких – розробка інноваційних механізмів щодо розвитку регіону. Кластер сам обиратиме пріоритетні для напрями розвитку, над чим працюватимуть Робочі групи з виробництва стратегії (їх склад буде затверджено до 20 квітня). В залежності від обраного проекту розвиватиметься співпраця з конкретним містом-партнером з Канади.

Подала Анна Микитин.

Leave a Reply

avatar