«Миколаївцемент» завершив програму «Чисте довкілля» вартістю понад 400 тис. грн.

0
337
Миколаївцемент

Компанією ВАТ «Миколаївцемент», що входить до міжнародної групи компаній «Лафарж», у 2010 році завершено впровадження програми «Чисте довкілля». Останню чергу соціальних інвестицій за даною природоохоронною програмою було скеровано на купівлю 7 контейнерів для збору та вивезення побутового сміття у селі Дроговижі.

Загальна вартість реалізації Програми протягом 2009-2010 рр. склала близько 420 тис. грн.

Дані кошти були направлені для придбання спеціальної машини та контейнерів для вивезення сміття для населених пунктів Миколаївського району: сіл Гірського, Пісочної, Рудників, Розвадова, Устя, Бродок, Демні, а тепер і Дроговижа.

Довготермінове зобов’язання зі зменшення впливу на довкілля

Загалом у 2010 році компанія ВАТ «Миколаївцемент» започаткувала декілька нових природоохоронних проектів, реалізація яких вже на початку 2011 року матиме значний вплив на покращення стану довкілля. Загальні інвестиції в ці заходи уже склали понад 40 млн. грн. Інвестиції є продовженням екологічних програм підприємства – у 2006-2009 році компанія інвестувала майже 100 млн. грн. у проекти, спрямовані на зменшення впливу виробництва на довкілля.

Серед найвагоміших проектів можна виділити такі: технічне переоснащення електрофільтрів, встановлення системи безперервного моніторингу викидів в атмосферне повітря, система збору та утилізації дощової води й укладання (ремонт) бетонного покриття на існуючі дороги всередині підприємства.

Ці заходи спрямовані на вдосконалення виробництва і зменшення впливу від діяльності заводу на довкілля. Так, технічне переоснащення електрофільтрів проводиться з метою досягнення норм щодо викидів твердих суспендованих частинок у навколишнє середовище відповідно до українського законодавства та стандартів, які впроваджені в ЄС. Після успішного впровадження проекту викиди пилу зменшаться більше, ніж удвічі.

Пріоритети незмінні

Також, задля підвищення рівня дорожньої безпеки мешканців сіл Дроговижа та Устя в рамках іншої програми – “Безпека на дорозі”, окремо на потреби Дроговизької сільської ради у 2009-2010 рр. було виділено кошти в сумі 170 тис. грн. на ремонт вуличного освітлення у селах Усті та Дроговижі.

«Для сіл не лише нашого району, а й інших питання освітлення вулиць особливо гостро стоїть в осінньо-зимовий період, коли дуже скоро вечоріє. Тому, звичайно інвестиції, які нам надала компанія «Лафарж», стали для нас великою допомогою, головним чином, у підвищенні рівня безпеки на дорогах для пішоходів та водіїв авто. Люди за це дуже вдячні», – проінформував голова Дроговизької сільської ради Ігор Іванюк.

Ґюнтер Сметана, генеральний директор «Лафарж Цемент Україна» додає:
«Щоби гарантувати нашим працівникам і працівникам підрядних організацій безпечні умови праці та щасливе повернення після кожної зміни чи робочого дня до своїх сімей, друзів, ми впроваджуємо корпоративні стандарти з відновлення інфраструктури не лише на території підприємства, а й поза його межами. Тому допомога для ремонту доріг та вуличного освітлення району є для нас безумовно важливою частиною роботи підприємства».

Нагадаємо, в рамках цієї ж програми – “Безпека на дорозі”, «Миколаївцемент» вже інвестував понад 1 млн. грн. у ремонт доріг Миколаївського району. Зокрема, це ділянки доріг у селі Тернопіллі, Луб’янах (Бродківська сільська рада), Кагуєві (Гонятичівська сільська рада) та Розвадові.

Раніше, в межах цієї ж програми – «Безпека на дорозі» – Компанія провела ряд заходів для найменших мешканців району. Під час Місяця безпеки і здоров’я фахівці з безпеки підприємства відвідали школи та дитсадки, провели лекції про безпеку і подарували «світлячки» – світловідбиваючі пояси для носіння поверх верхнього одягу і безпечного пересування діточок дорогами.

Про ВАТ «Миколаївцемент»

ВАТ «Миколаївцемент» є цементним заводом у м. Миколаєві Львівської області. Діє з 1950 року. На сьогодні виробнича потужність становить 1,4 млн. тон цементу на рік, виробляється три типи цементу для різних потреб.

Продукція заводу займає міцну позицію на національному ринку. Природним ринком збуту є західний регіон України, в т.ч. Закарпаття, і частково Київська область.

З 1999 року і досі завод є частиною Групи «Лафарж» – світового лідера у галузі будівельних матеріалів.

Первинний проект будівництва сухої лінії, про який було оголошено у 2007 році, у даний час призупинено. Втім, ведеться підготовча робота для розвитку проекту.

Про «Лафарж»

«Лафарж» є світовим лідером у галузі будівельних матеріалів, який займає провідні позиції у всіх сферах своєї діяльності: цемент, бетон та наповнювачі, гіпс. У компанії понад 78 000 працівників у 78 країнах. У 2009 році обсяги продажів (товарообіг) «Лафаржу» сягнув 15.9 млрд. євро.

У 2010 році – уже шість років поспіль – «Лафарж» входить до переліку ‘100 найбільш екологічно раціональних глобальних корпорацій світу’. «Лафарж» має провідні центри дослідження будівельних матеріалів, що дає компанії змогу закладати інновацію в основу своїх пріоритетів, працювати над екологічно раціональним будівництвом і архітектурною креативністю.

Leave a Reply

avatar