Мінфін пропонує звільнити роботодавців від сплати у пенсійний фонд

0
268

Міністерство фінансів пропонує перенести оплату соціальних платежів від роботодавця до найманого працівника.

Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові повідомила заступник Міністра фінансів України Тетяна Ефіменко.

Вона розповіла, що сьогодні пенсійна реформа розробляється разом з податковим кодексом. У даному контексті зокрема активно обговорюється питання навантаження на роботодавця при оплаті зарплати своїм працівникам.

«Скільки повинен сплачувати роботодавець, коли він виплачує заробітну плату. Він сплачує і пенсійні внески, і в інші соціальні фонди. Це в цілому є навантаження на бізнес», – зазначила Тетяна Ефіменко

«На наш погляд базовим шляхом з точки зору зменшення навантаження буде те, щоб реформування пенсійного напрямку було побудоване таким чином, щоб перенести сплату соціальних внесків він роботодавця до найманого робітника. Щоб це навантаження було більш справедливим», – пояснила вона.

Пенсійна система буде персоніфікованою і, за словами заступника міністра фінансів, працівник контролюватиме свій рахунок і чітко знатиме куди ідуть кошти, сплачені у соцфонди.

«Тоді найманий працівник буде більш зацікавлений у тому, щоб знати свій рахунок. Скільки грошей накопичується на його рахунку і як вони використовуються тощо», – зауважила Тетяна Ефіменко.

Leave a Reply

avatar