Міністр ЖКГ розповів, коли будуть введені нові тарифи

0
420
тарифи

З 15 жовтня, коли розпочнеться новий опалювальний сезон, в Україні запровадять нові тарифи на житлокомпослуги, заявив в інтерв’ю газеті Сегодня міністр житлово-комунального господарства Юрій Хіврич.

“У нас немає іншого виходу. Зміна цін на тепло і гарячу воду – це регуляторний акт, який повинен пройти обговорення протягом двох місяців, починаючи з 1 серпня, коли НКРЕ довела ціни до витрат. Підвищення вартості тепла і гарячої води буде від 20 до 30% залежно від регіону, ці цифри ще розраховують фахівці”, – сказав він.

При цьому чиновник пояснив, що це тільки газова складова (в середньому 53% від собівартості): “Значить, беремо половину”.

Також Хіврич повідомив, що зробити єдині тарифи для всієї країни складно, оскільки в кожному місті різна структура витрат.

“У собівартості тепла, наприклад, відсоток ціни газу різний від 50% до 60% і вище. В Україні працює близько 35 ТЕЦ (теплоелектроцентраль, дає як тепло, так і електроенергію, на відміну від котелень, які дають тільки тепло). Вартість гігакалорії тепла у ТЕЦ – 160-200 грн., а в невеликій котельні 240-270 грн. – це при старій ціні газу 872 грн. за 1000 кубів, звідси і різниця. Але є можливість зменшити тарифи “, – сказав міністр.

Якщо в місті, наводить приклад він, три котельні і кожна працює на третину потужності, тому що споживачів стало менше – закрилися підприємства, частина шкіл, лікарень та дитсадків перейшла на індивідуальне опалення, то, за словами Хіврича, очевидно, що втрьох вони спалять більше газу, ніж одна котельня, завантажена на 100%.

“Це одна з причин наших збитків. Тому ми із трьох котелень дві закриваємо, на одній робимо капремонт з повною заміною обладнання на менш енергоємне. По Україні закрили вже 600 котелень”, – констатував чиновник.

Відповідаючи на запитання, якими будуть тарифи в Києві, міністр пояснив, що якщо в Україні вони складають 80-85% від собівартості, то в Києві – 60%.

“Тепер скрізь виставлять рахунок на 100% собівартості, але невідомо, як зміниться ціна в Києві – можливо, знову будуть частково дотувати з міськбюджету”, – додав Хіврич.

Як повідомлялося, Хіврич прогнозує поновлення стягнення пені за прострочення оплати житлово-комунальних послуг з 1 січня 2011 року.

Нагадаємо, що віце-прем’єр Сергій Тігіпко заявив раніше, що вводити штрафні санкції за несплату комунальних послуг не потрібно. Водночас він заявив, що не можна прощати борги тим, хто не платив за комунальні послуги багато років.

Leave a Reply

avatar