Міст дружби «Бельгія-Україна-Львів»

0
375
Міст дружби «Бельгія-Україна-Львів»

Нещодавно у Черницьку школу завітали незвичайні гості. Серед них були й найбільш очікувані із Бельгії – керівник проекту «Будуючи разом задля майбутнього» Сюс Бергмангс, інженер-архітектор цього проекту Кріс Фоеєр, відповідальна за зв’язки «Бельгія-Україна», перекладач Любов Мендела та її донька-семикласниця Роксоляна, яка два місяці навчалася в Черницькій школі у першому класі, а тепер разом із батьками живе в Бельгії…

Довідка: Проект “Будуючи разом задля майбутнього” передбачає використання енергозберігаючих технологій та «зелену» енергію. Мета заходу, здійсненого у Черницькій загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів, – забезпечення якісною питною водою (вона використовується для харчових цілей), заощадливе ставлення до використання води за призначенням (йдеться про технічну).

З нагоди запуску нового шкільного водогону в рамках добудови Черницької школи цього сонячного дня в селі панувало неабияке пожвавлення ще й тому, що до урочистостей були причетні майже всі школярі, педагогічний колектив та будівельники, представники контролюючих служб і, безперечно, районної влади. Діти зустріли гостей на шкільному подвір’ї в українських строях як годиться – із хлібом-сіллю та квітами. Розповіли присутнім про налагодження міцного моста дружби «Бельгія-Україна-Львів» українською та німецькою мовами. А потім усі повз водонапірну вежу пройшли від школи в поле споруди із відповідним водозапусковим обладнанням, станцією знезалізнення води, бактерицидним обладнанням.

До речі, варто зазначити, що головний нюанс заходу в тому, що йдеться не про звичайний проект, а про такий, у якому наголос зроблено на високу якість питної води. Його освоєння відбулося за значного державного сприяння та фінансової участі Бельгії. Партнерами проекту «Забезпечення водою шкільних будівель у Західній Україні «Будуючи разом задля майбутнього» є Миколаївська районна рада, райдержадміністрація, районний відділ освіти, агропромислове відділення інвестицій і будівництва «Райагроінвест».

…А відкрив свято директор навчальної установи Юрій Качмар. Він висловив щиру подяку людям, дотичним до задіяння шкільного водогону, які таким чином зробили значні кроки до пришвидшення добудови школи загалом. Висловив задоволення результатом співпраці сільський голова Пісочни Андрій Кос – випускник цієї школи. Керівник проекту Сюс Бергмангс подякував партнерам за співробітництво і презентацію проекту. Інженер-архітектор Кріс Фоеєр у вітальному слові зазначила, що цей проект в Україні задіяний уперше і виконаний за новими технологіями щодо очищення питної води. Вона також висловила сподівання, що учні відтепер матимуть достойне водозабезпечення, отож зростатимуть у гарних умовах. «І цілком можливо, -додала пані Кріс, – що в цьому учнівському колективі навчається майбутній лідер України».

Керівник райвідділу освіти Богдан Дубів, серед іншого, наголосив, що освітня галузь з року в рік розвивається, і висловив сподівання, що ця дієва компанія із міста Лювена , що в Фландрії, візьме участь і в наступних проектах. Не приховували надій на подальшу співпрацю і представник генпідрядника, керівник ВАТ «БУ-64» Володимир Табінський, субпідрядника – керівник МП «Воля-М» Мирон Гелета, інші. А головний державний санітарний лікар Миколаївського району Юрій Чейпеш, зазначив, що головне – щоби здоров’я дітей і працівників галузі було в безпеці, і зазначив, що у водопостачанні цього вже досягнуто.

І ось довгоочікуваний момент – Сюс Бергмангс, заступник голови РДА Ігор Пакулець, Володимир Табінський і Мирон Гелета перерізають стрічку. Енергетик будівництва Віктор Тарасенко натискає на кнопку «пуск», і чиста вода надійшла в шкільне приміщення…

Дорогою назад, у школу, лікар райСЕС Ольга Мотько інформує, що майже всі результати дослідження якості води отримано, вони задовільні. «Такої якості води досягнуто завдяки бельгійським друзям, – зазначає заступник директора школи Оксана Качур. І додає: -До речі, вісім років тому Роман Данчевський, брат матері Любові Мендели, яка посприяла в залученні нашої школи до цього проекту, подарував учням вісім комп’ютерів. Отож, ця родина вже добре відома школярам не тільки через те, що Любов Мендела працювала у нас учителькою, а її донька Роксоляна тут навчалася в першому класі…».

Коротка перерва для фуршету – і Любов та Роксоляна Мендели, вчитель біології Оксана Витіск із використанням електронних технологій та комплектом роздаткового матеріалу для гри «Флупі» проводять урок у 7 класі про використання води людством планети. Діти разом із педагогами та гостями школи логічно роздумують над тим, як кожному з нас спричинитися не лише до забезпечення себе й нащадків чистою питною водою, а й до її до економії, адже всім відомі, що світові запаси прісної води дедалі зменшуються, а ось джерел її забруднення стає більше у зв’язку із розвитком виробничих технологій тощо. Отже, людство з метою збереження власного здоров’я повинно не лише намагатися споживати тільки чисту воду, а й бережливо ставитися до використання водних ресурсів загалом. Після цього заходу діти продовжували обговорювати проблему, отож, є надія, що цей урок для них надзвичайно корисний.

Наступного дня в рамках цього ж проекту в Миколаєві, у райвідділі освіти, програму співпраці з підтримкою фламанського уряду та тренінг «Про роль ізоляції й вентиляції в спорудах» презентовано представникам будівельних, архітектурних організацій, а також фінансистів за участю заступника голови райдержадміністрації Романа Ониськіва, керівника райвідділу освіти Богдана Дубіва, інших. Учасникам тренінгу також продемонстровано фільм «Незручна правда» на екологічну тему.

Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar