Міжнародна конференція хірургів

0
398

У Миколаївській центральній районній лікарні відбулася науково-практична конференція із методами майстер-клас «Сучасна алопластика та лапароскопічна хірургія гриж живота».

«Родзинкою» цього неординарного заходу стала практична його частина, а саме: оперування хворих із застосуванням сучасних методів хірургічних втручань із використанням новинок лапароскопічної апаратури.

Довідка. Лапароскопія – це огляд органів черевної порожнини та оперативні втручання, що виконуються за допомогою ендоскопу (оптичний прилад), який вводиться до черевної порожнини через розрізи у передній стінці живота. Переваги лапароскопії перед хірургією відкритим доступом: менша травматизація тканин за рахунок менших розрізів та відсутності пересихання тканин; більш ощадливе оперування обумовлене кращою видимістю побудови тканин за рахунок оптичного збільшення; менша тривалість перебування у лікарні (як правило, не більше однієї доби).

Лекції для медиків читали хірурги із міжнародним ім’ям Я. Флештинський (Україна), М. Сметанський (Польща), Г. Гіоргобіані та Г. Гвенетадзе (Грузія). Протягом двох днів проведено тринадцять оперативних втручань сучасними методами хворим, які зверталися у лікарню із діагнозом «пахова», «післяопераційна» чи «пупкова» грижа, виконаних із використанням апаратів, інструментів, шовного матеріалу провідних світових виробників, наданих для проведення цих операцій безкоштовно. Через камери відеоспостережння хід проведення операцій транслювався в конференц-зал, де хірурги прослідковували їх проведення та ознайомилися з новими технологіями в хірургічній практиці.

Висловлюємо щиру вдячність також голові правління Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста Валентину Мойсеєнку та голові Миколаївської РО ТЧХ Лідії Буфан за сприяння у придбанні м’якого інвентаря, операційного одягу для хірургів, а також усьому медичному персоналу хірургічного відділення, анестезіологічній службі МКЦРЛ. А ще адмністрація МКЦРЛ в особі головного лікаря Б.Чечотки висловлює вдячність керівництву ПАТ “Миколаївцемент” за спонсорську допомогу: ремонт операційного блоку та придбання лапароскопічного обладнання.

Мирослава Кіндій,
старша операційна медсестра.
Олег Голинський, завідуючий
хірургічним відділенням МКЦРЛ.

Leave a Reply

avatar