Морози не спадають

0
357

Випробування погодою триває. Морози, які тримаються ось уже другий тиждень, а на вихідні ще й сніг, таки додають клопотів. Щоб обігріти оселі, люди додатково використовують різні електроприлади. У лютому споживання електроенергії у районі, за словами начальника РЕМу Романа Шуха, зросло у 3,5 раза. Мережа таких навантажень не витримує, автомати „вибивають”, люди залишаються без світла. Минулого тижня через пік навантажень на електромережу були випадки відключень електроенергії у Берездівцях, Миколаєві, Тернопіллі, Гірському.

Співчуваємо тим, хто змушений працювати на відкритому повітрі. „Громада” дякує поштовикам, бо не маємо, попри морози і сніги, скарг на доставку газет. Нелегко доводиться дорожникам. За інформацією Богдана Більського, доїзд до усіх населених пунктів забезпечений, вчора дорозчищали напрямки, які не встигли за вихідні, – на Колодруби, Красів, Тернопілля, Більче, Гірське, Дрогобич.

Найприкріше зараз тим, хто опинився у складних життєвих обставинах. Для них у районі організували так звані пункти обігріву, які у ці морозні дні діють у Миколаївському районному територіальному центрі та у Народному Домі селища Роздолу. Тут потребуючі можуть зігрітися і попити теплого чаю. Вночі притулком для промерзлих може стати приймальне відділення районної лікарні, де під це тимчасово виділено 5 ліжкомісць. Ще три стаціонарні пункти обігріву на випадок виникнення надзвичайних ситуацій на автодорогах організовано у трьох напрямках – Калуському (колишня тракторна бригада у Верині), Трускавецькому (рибгосп „Рудники”) і центральному (філія „Райавтодор”).

Але найбільша біда, схоже, – це подекуди недбале ставлення до свого здоров’я. Від початку морозів у нашому районі двоє чоловіків обморозили вуха, а двоє – руки. Причина банальна – не одягли шапки, рукавиць. На вихідних дроговижець потрапив у лікарню, бо не хотів опалювати оселю через, як сам собі приписав, „депресію”. На щастя, чоловік нічого собі не обморозив, але маючи уже не перший рік проблеми із здоров’ям, тепер лікується у терапії. Випадок у Крупську іще безглуздіший. Отримавши у подарунок від працівників районного терцентру продукти, місцевий житель поміняв їх на оковиту і наступного дня вже знову не мав що їсти. Про антисанітарні умови проживання нема що й говорити. Навіть дров не хоче нарубати, щоб обігріти хату, в якій живе. Як тут допоможеш? За пропозицією голови райдержадміністрації Ігора Пілки, зараз вивчається законодавчо питання, як можна скерувати таку людину на примусове лікування. На жаль, серед людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, доволі багато таких, які вихід бачать у вживанні алкоголю. І є такі чи не у кожному селі. За минулий тиждень, як повідомив керівник районного управління соціального захисту населення Віктор Козоглодюк, 382 сім’ї із так званих груп ризику обійшли працівники терцентру з допомогою сільських рад і не всі, яким пропонували госпіталізацію, щоб пережити скрутні часи холоднечі, погодилися.

Анна Микитин.

Р.S. Наголосимо: холоднеча (до мінус 28) не спадатиме до середини лютого, особливо холодно буде у наступні дні через посилення вітру, і у вихідні.

Leave a Reply

avatar