На Україну насувається сорокаградусна спека

0
372
спека температура

Голова Укргідрометцентру Микола Кульбіда прогнозує, що в серпні на території більшої частини України температура повітря може досягати +40 … +42 градуси.

“У серпні на території України, згідно з розрахунками, повинна спостерігатися найвища для цього року температура повітря, що може досягати позначки 40-42 градуса в більшості регіонів, окрім західних областей”, – сказав Кульбіда під час інтернет-конференції на сайті ЛігаБізнесІнформ.

За його словами, спека в Україні збережеться як мінімум до середини серпня: “Можна з упевненістю говорити, що розрахунки за математичними моделями дають нам підстави говорити про те, що спека в Україні протримається як мінімум до середини серпня. У другій половині місяця збільшиться вірогідність зміни повітряних мас, тобто зниження температурного режиму”.

За словами Кульбіди, така спека обумовлена конкретною синоптичною ситуацією, яка, починаючи з червня, практично не змінюється і створює умови для переміщення повітряних мас з території середньої та нижньої Волги і Північного Кавказу.

Крім того, начальник Укргідрометцентру проінформував, що в середу температура в Україні (Луганська обл.) вперше цього року досягла 40.

“Це конкретна синоптична причина такої спеки, але слід розуміти, що внаслідок кліматичних змін, які вже відбулися і тривають, за останні 20 років середня температура літнього періоду збільшилася з 0,8 до 1,5 градусів, що, певна річ, призводить до збільшення кількості спекотних днів”, – пояснив Кульбіда.

Як повідомлялося, вчора, 28 липня, через високу температуру повітря та посилення вітру в Луганській області загорілося 60 га лісу. З дитячого табору Гагарінець евакуювали дітей і обслуговуючий персонал – всього 285 осіб.

Leave a Reply

avatar