На зустріч ув’язненим

0
325

Минулого вівторка у Держівській виправній колонії 110 пройшов вже традиційний для цієї установи «круглий стіл». Метою заходу є адаптація засуджених до життя після закінчення терміну утримання у стінах колонії.

А консультувати в’язнів приїхали голова спостережної комісії при РДА Роман Ониськів, заступник керівника районного Центру зайнятості Надія Баймак, керівник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Бова, керівник апарату Миколаївського міжрайонного суду Леся Дубницька. Окрім гостей, у заході взяло участь і керівництво колонії – виконуючий обов’язки начальника, підполковник внутрішньої служби Тарас Мицик, в.о. заступника начальника колонії із соціально-виховної та психологічної роботи Володимир Маційовський, директор підприємства ВК Руслан Бужко, директор Київецької ЗОШ Володимир Матвіїшин та директор професійно-технічного училища Роман Шимбра.

Роман Ониськів розповів про те, що спостережна комісія стежить за рівнем життя в’язнів, влаштуванням їхнього побуту, намагається вивчити потреби і проблеми засуджених. Окрім цього, намагається допомогти в організації оптимальної роботи виробництва у колонії. Зазначив, що зараз із цим є невеликі проблеми, адже поменшало масштабних державних замовлень. Також наголосив, що навіть після звільнення нагляд спостережної комісії за засудженими не припиняється. Представники такого органу надають колишнім в’язням за місцем їхнього проживання соціальний супровід. Ірина Бова ознайомила із роботою Центру. А зокрема зазначила, що після звільнення представники служби навідують кожного для того, щоб перевірити умови проживання колишніх засуджених, допомогти із пошуком роботи. Окрім цього, кожен бажаючий може звернутися за інформаційною і психологічною підтримкою. Надія Баймак відповіла на запитання щодо працевлаштування. Приміром звільнених осіб можуть направити на перенавчання або ж на тимчасові роботи. Наголосила, що для засуджених у Центрі зайнятості є наперед заброньовані робочі місця, і саме у таких працедавців вони мають право першочергового працевлаштування.

Своєрідний підсумок «круглого столу» зробив Тарас Мицик. Зазначив, що відсототок повернення у колонію доволі високий і такі заходи організовуються якраз для того, щоб його якомого більше зменшити. Висловив сподівання, що спільними зусиллями представників різноманітних державних органів та працівників виправних установ досягнуть планованого результату.
Вікторія Ничта

Leave a Reply

avatar