Наперекір перешкодам

0
343

Сьогодні підприємництво набуло значного розвитку завдяки громадянам, які створюють суспільні блага. На цьому шляху ще чимало труднощів, серед яких недосконале законодавство, адміністративні бар’єри, недобросовісна конкуренція тощо.

Попри це у районі функціонує понад 2700 суб’єктів малого підприємництва, з них 230 малих підприємств, 2552 – підприємців – фізичних осіб. На 10 тисяч наявного населення району припадає 37 малих та середніх підприємств. Упродовж 1-го півріччя 2011 року державну реєстрацію здійснили 121 новий суб’єкт підприємницької діяльності. З них 31 підприємство – юридичні особи та 90 – фізичні особи – підприємці. Продовжує зростати частка малого бізнесу в дохідній частині місцевих бюджетів. Питома вага надходжень у Зведений бюджет району за І-ше півріччя 2011 року склала 18,1 %, в т.ч. внесок підприємців-фізичних осіб – 4,8%. Середньомісячна заробітна плата у малому бізнесі за 2010 рік склала 984,63 грн., що на 6,4 % більше ніж у 2009 році. Найвища зарплата на підприємствах промисловості та будівництві. 23 суб’єкти малого бізнесу залучено до участі у конкурсах (тендерах) з питань закупівлі товарів, надання послуг за кошти державного та місцевих бюджетів, а також участь підприємств у виконанні регіональних замовлень. У малому бізнесі за І-ше півріччя 2011 року створено 529 нових робочих місць, в тому числі юридичними особами – 90 додаткових робочих місць, фізичними особами – підприємцями – 439. Кожен із нас знає, що започатковувати і розвивати власну справу – велика відповідальність та нелегка праця. Тому у день Вашого професійного свята ми вшановуємо людей, котрі взяли на себе відповідальність не лише за добробут своєї родини, а й докладають максимум зусиль для того, щоб заможною стала наша держава.

Вагомий внесок у розвиток малого бізнесу, наповнення районного бюджету, створення нових робочих місць внесли такі підприємства та підприємці, як: ТзОВ «Флора-Вест» – Роман Володимирович Танчук, ТзОВ «Ліхтнер-бетон-Львів» – Валерій Олексійович Власов, ТзОВ «Галінтел» – Ярослав Тимофійович Карпа, МП «Добробут» – Іван Іванович Вовканич, ФГ «Улар» – Олег Васильович Пупа, ФГ «Джерельна криниця» – Микола Федорович Яводчак, ТзОВ «Гол-Вірем-Агро» – Володимир Михайлович Головко, ФГ «Біорена» – Петро Миронович Кривішин, ПП Роман Григорович Войтович, ПП Михайло Миколайович Оліярник, ПП Михайло Андрійович Ільків, ПП Дмитро Миколайович Синенько, ПП Юрій Йосипович Куземко й інші.

Окремо хочемо відзначити жінок-підприємців, таких як: Оксану Юріївну Пйочкевич, Наталію Романівну Лисейко, Галину Іванівну Мусаковську, Ірину Миколаївну Охабську, Розалію Іванівну Андрусяк, Наталію Петрівну Бецько, Анну Степанівну Драголюк – місцевого гончара, яка упродовж трьох років бере участь у Національному Сорочинському ярмарку, й інших.

У переддень Вашого професійного свята звертаємося зі словами щирого вітання та зичимо, щоб започаткована Вами справа була успішною. Відтак, успішною і багатою буде Україна. Щастя, здоров’я, миру і злагоди Вам та Вашим родинам!

Г.Скрипець, керівник управління економіки райдержадміністрації.

Leave a Reply

avatar