Наймолодший єпископ – із Роздолу

0
1573
Наймолодший єпископ - із Роздолу

Селище Розділ славне багатьма відомими людьми. А у серпні цьогоріч роздоляни раділи за Йосафата Мощича, якого висвячено на єпископа. Хіротонію провів глава УГКЦ Святослав Шевчук спільно із владиками у селі Крилос на Івано-Франківщині… Нещодавно новообраний єпископ гостював на своїй малій батьківщині. Земляки гостинно зустріли його. А у місцевій церкві Успіння Пресвятої Богородиці відбулася Преміційна Служба.

Наймолодший єпископ - із РоздолуДовідка: Йосафат Мощич народився у Роздолі 16 вересня 1976 року. Закінчив місцеву середню школу, Івано-Франківську духовну семінарію, Папський лятеранський університет у Римі, Салазіянський університет. Перебуваючи в Італії, забезпечував душпастирське служіння для греко-католиків у містечку Ґроссето. У 1998 р. став ченцем Місійного Згромадження Святого Апостола Андрія, а у 2002 склав вічні обіти чернечого життя. Був настоятелем Згромадження. Упродовж 2004-2008 рр. – секретар у Раді вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя в Україні, голова місійно-євангелізаційного відділу Івано-Франківської єпархії, синкел у справах мирянських рухів Івано-Франківської єпархії, координатор надзвичайного та делегованого служіння у справах екзорцизму та молитов особливого призначення Івано-Франківської єпархії. 27 травня 20014 року у Ватикані Папа Франциск дав згоду на канонічне обрання Синодом єпископів УГКЦ отця Йосафата Мощича єпископом-помічником Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Роздоляни щиросердечно вітали 38-річного єпископа (наймолодшого у світі). Урочисто й водночас трепетно читали привітання учні місцевої школи, бажаючи владиці міцності у вірі, ревності у любові до Бога, сили духу та многих літ. Після Служби владика поблагословив присутніх, а також подякував усім, хто спричинився до формування його монашого та священичого покликання: своїм батькам, братові, родині. Слова подяки пролунали також на адресу вчителів Роздільської школи, які щиро радіють за свого вихованця. Настоятель храму отець Микола Кожух нагадав парафіянам основні віхи біографії та духовного зростання владики, висловив велику вдячність усім за спільну молитву, а високоповажному гостю – за єпископське благословення. Побажав Йосафату Мощичу рясного Божого благословення, опіки Пречистої Діви Марії та довгого служіння на ниві Христовій.

Анна Микитин.

Leave a Reply

avatar