Немає бюджету – немає роботи

0
390

Своєрідні підсумки своєї чотирирічної діяльності на посаді сільського голови Бродок зробила Надія Литвин:

– Пропрацювавши 15 років у виконавчій владі, я маю змогу зробити порівняння відношення адміністрації (як органу державної виконавчої влади) до органу місцевого самоврядування – сільської ради. Трактування нашої структури (як важливого інституту публічної влади) втратило своє первісне значення. Немає на сьогодні в нас такої сили, що давала б можливість територіальним громадам безпосередньо розв’язувати питання місцевого значення. Будувати своє життя заради власного добробуту і, що важливо, за власні ресурси не вдається. А що найгірше – немає жодних прав. Із чиєїсь легкої руки сільради взагалі були позбавлені бюджетів до 2007 року. На утримання установ, на розвиток територій нам не виділялись кошти взагалі.

Тому усе робили своїми силами. У 2006 році на баланс сільради було передано 3 фельдшерсько-акушерські пункти та 4 Народні Доми. Всі без обігріву, обшарпані та наполовину зруйновані. А сільська рада, яка опікується чотирма селами, на той час мала на балансі друкарську машинку, напівспалені канцелярські столи і, практично, аварійне приміщення. Так що можете собі уявити і наше тодішнє фінансове становище. Але… працювати було необхідно. Тому спочатку вирішили зробити першочергове.

Луб’яне. За рахунок державних коштів було газифіковано вулицю Загора. А вже із допомогою спонсорів, зокрема ВАТ «Миколаївцемент», у селі прокладено 0,8 км асфальтного покриття центрального автошляху, відремонтовано дорогу до кладовища, зроблено капітальний ремонт Народного Дому та сільського храму.

Тростянець. Відремонтовано 1,5 км проїжджої частини вулиць Круглої та Зеленої. Зроблено капітальний ремонт у фельдшерсько-акушерському пункті та Народному Домі., Частково за спонсорські кошти «Миколаївшляхбуду» виконано асфальтне покриття доріжки до церкви. Також з допомогою підприємців облаштовано новий стадіон.

Бродки. Тут відремонтували 800 м асфальтного покриття вулиці Садової, а за рахунок державних коштів проведено капітальний ремонт вулиці Шкільної. За рахунок місцевого бюджету відремонтовано приміщення сільської ради та придбано меблі. Зроблено капітальний ремонт у фельдшерсько-акушерському пункті. За рахунок коштів зацікавлених газифіковано два нових квартали забудови.

Суха Долина. Повністю оновлено будинок Народного Дому. Зроблено ремонт проїжджої частини вулиці Гуменної, тим самим автоматично було вирішено проблему із доїздом туди транспорту. Також там за рахунок спонсорських коштів ПАФ «Промінь» облаштовано водопровід жителям вулиці Переломанець, яка на той час не мала води.

Глухівець. У цьому селі відремонтовано 100 м дороги.

Окрім цього, для Народних Домів Тростянця, Луб’яного та Сухої Долини придбано 160 крісел, замінено там дроти електроживлення, вікна та двері.

Усе це вдалося завдяки розумінню депутатського корпусу сільської ради і тих підприємців, які діють на нашій території. Також не обійшлося і без допомоги депутатів райради .

Не можемо обійти осторонь і питання, які ще не вдалося вирішити за браком часу. Я їх розділяю на своєрідні категорії. Масштабні: завершення ремонту дороги у Луб’яному, виготовлення генерального плану розвитку сіл сільської ради, освітлення вулиць та ремонт Народного Дому та центральної дороги у Бродках. І дрібні – заміна котла у сільраді, обігрів НД у Луб’яному, ремонт дороги у Тростянці. Основним невирішеним і болючим питанням залишається Липівка, яку просто покинули напризволяще. Землі населеного пункту вже більше року, як передані сільській раді. А через відсутність плану розвитку ми не можемо вирішити необхідних проблем.

На завершення хочу сказати, що відсутність бюджету на 2010 рік зв’язала руки, а тому сільська рада фактично у соціально-економічному плані бездіє.

Leave a Reply

avatar