Нерест: рибалити зась!

0
439
Нерест риба

Квітень, травень і червень оголошено місяцями нерестуючої риби. Отож, згідно із наказом Головного державного управління рибоохорони у Львівській області №11 від 15 березня ц.р., усі водойми, не закріплені за колективами Українського Товариства мисливців і рибалок, райдержадміністрацією, для риболовлі у цей період закриті.

Від 1 квітня по 10 червня закрито для рибальства річку Дністер з усіма притоками, а також придаткові системи водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені). Сюди відноситься і 500-метрова зона рибгоспу „Рудники”, меліоративної станції „Миколаїв” із дільницями в Більчому, Криниці, Гонятичах, Держові.

Ідучи назустріч рибалкам-аматорам та у відповідь на звернення Миколаївської організації УТМР щодо сприяння в популяризації любительського і спортивного рибальства, Львівське обласне управління держрибоохорони надало дозвіл на вилов риби на всіх водоймах, які закрпілені за УТМР, райдержадміністрацією, виключивши зі списку озеро Біле.

На водоймах УТМР дозволено рибалити всім членам УТМР, які сплатили членські внески, а також усім громадянам – за окремими відловочними картками, які можна придбати в Миколаєві на вулиці Чорновола, 1, або ж безпосередньо на водоймах – у представників єгерської служби.

Ловити рибу дозволяється однією вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега в позанерестових місцях. Протягом нерестового періоду забороняється проводити у рибогосподарських водоймах та в прибережних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, а також пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів та у випадку надзвичайної потреби.

Звертаємося до керівників підприємств, фермерів із проханням більшу увагу звертати на ефективну роботу очисних споруд та не скеровувати неочищені стоки в меліоративні канали та річки. Будуть проводитися спільні рейди із працівниками міліції, екологічної, єгерської служб. Усі порушники будуть покарані із висвітленням прізвищ у засобах масової інформації. А всім справжнім любителям природи бажаємо доброго кльову та смачної юшки.

Р.Білий,
державний рибінспектор управління
Львівської державної рибоохорони,

М. Адам,
голова Миколаївської
районної організації УТМР.

Leave a Reply

avatar