Ностальгія: Нижні Устрики

0
490

10 років тому у Нижніх Устриках (Польща) вперше запалили Бойківську ватру, і ось уже 11 років поспіль її підтримують переселенці 1951-го року та їхні нащадки. 27-28 серпня устрицька земля радо привітала своїх уродженців, а ті щиро поклонилися прабатьківській землі і могилам предків, ще раз ступили на колись покинуті подвір’я, помолилися в українській церкві, де колись були хрещені, і, можливо, назавжди прощалися з рідними Бескидами і Сяном.

Напередодні храмового свята в Устриках, рідну землю відвідали представники не лише з Львівської області, а й Івано-Франківської, Тернопільської, Миколаївської та Херсонської. Бойківська ватра горіла у серцях усіх присутніх, які до пізньої ночі ділилися незабутніми спогадами, враженнями та пережитим горем. А вранці «колоски устрицької землі» милувалися красою Солинського водосховища – одного з найпопулярніших місць відпочинку у Польщі.

Тут, у чудовому краю Бескидів, вони молодшають душею, насолоджуються кожною дарованою долею миттю, прожитою на рідній землі. Ніби знову стають молодими. Та вже завтра роз’їдуться по нових домівках і залишаться лиш спогади та світлини. Бойківська ватра-2011 ніколи не згасне у серцях і пам’яті тих, кого безжально виселили із рідного гніздечка у 1951-му.

…До ранку горів вогонь, спогади переплітались із піснями, сльози із сміхом, ностальгія із розумінням безповоротності.

«Бескиди рідні

близькі і далекі,

Ліси, поля,

старенькії хати.

Вертають, як колись,

до нас, лелеки,

А ми не вернемось

уже сюди …» – без пафосу, зате щиро декламував Віктор Козоглодюк.

Марта Плішило.

Leave a Reply

avatar