Нові правила спрощеної системи оподаткування

0
379

Нещодавно відбувся кущовий семінар в м.Миколаєві для платників податків-юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за участю провідних фахівців управління масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Львівській області.

Перед платниками податків виступили Голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у Миколаївському районі, начальник ДПІ у Миколаївському районі Лотоцький Я.І.та головні державні податкові інспектори відділу масово-роз’яснювальної роботи ДПА у Львівській області Балушка М.В. і Глеба О.Д.

Платники податків отримали детальну інформацію щодо внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, які набирають чинності з 01 січня 2012 року.

Ухвалені зміни до Податкового кодексу нададуть можливість й надалі успішно працювати підприємцям, що здійснюють діяльність на фіксованому податку. Використовувати спрощену систему зможе переважна більшість самозайнятих осіб, що здійснюють продаж на ринках, надають побутові послуги населенню та мають доходи до 150 тис.грн./1 категорія/ і не використовують найманих працівників.

Ставка для них не змінилася й становитиме від 1% до 10% мінімальної заробітної плати. До другої категорії будуть відноситись підприємці, у яких дохід не перевищуватиме 1 мільйон гривень. А кількість найманих працівників – до 10 осіб, ставка єдиного податку складатиме від 2% до 20% мінімальної заробітної плати.

Третя категорія буде стосуватись підприємців, у яких сума виручки не перевищуватиме 3 мільйони гривень, а кількість працюючих – 20 осіб. Щодо ставки оподаткування цієї категорії, то вона складатиме 5% від доходу без сплати податку на додану вартість та 3 % від доходу у випадку реєстрації платником ПДВ.

Четверта категорія буде стосуватись лише юридичних осіб з річним доходом 5 мільйонів гривень і середньообліковою кількістю найманих працівників до 50 осіб. Для них розмір сплачуваного єдиного податку є таким самим, як для підприємців третьої групи.

Виходячи з перелічених критеріїв підприємець сам обирає категорію спрощеного оподаткування. Проте визначитися та подати до органу податкової служби відповідну заяву потрібно до 25 січня 2012 року.

Узагальнюючи підсумки семінару, начальник ДПІ у Миколаївському районі Ярослав Лотоцький відмітив, що спрощена система оподаткування має стимулювати діяльність суб’єктів малого підприємництва на етапі започаткування власного бізнесу, встановлювати прості та прозорі правила оподаткування й мінімізації процедур обліку та звітності. Звернув увагу на те,що ДПСУ продовжила чинний на сьогодні мараторій на фактичні перевірки малого бізнесу у зв”язку з необхідністю адаптації підприємців до нововведень в законодавстві щодо спрощеної системи оподаткування.

ДПІ у Миколаївському районі.

Leave a Reply

avatar