Новини з Березини

0
312

Старовинна Березина належить до тих сіл, яке потерпіло від радянського так званого укрупнення, внаслідок чого 29 років назви цього населеного пункту не було на карті нашого району. Лише із здобуттям Україною незалежності відновилися село і рада. Дев’ятий рік поспіль війтує тут Олег Лавро. Про свою роботу чи то від скромності, чи від малослівності розповідає скупо:

«Із переходом на власний бюджет ми мали проблеми із кадрами, зокрема, не було землевпорядника і бухгалтера. Нині сільська рада укомплектована, всі посади займають кваліфіковані спеціалісти. Знаходимо спільну мову і працюємо з нашими сільськими депутатами, а також місцевими приватними підприємцями, хоч їх на території і не дуже багато. За останній час у селі провели освітлення по центральній вулиці Січових Стрільців та розпочали бічні вулиці. Плануємо до нового року освітити усе село. Щороку проводимо ямковий ремонт доріг і цього року запланували такі роботи на липень-серпень. Але результат від цього дуже короткотривалий: де два роки тому відремонтоване дорожнє полотно, сьогодні, на жаль, знову потребує поновлення. Тож люди самі потроху ремонтують вулиці біля своїх будинків. Разом із селянами обгородили цвинтар».

З ініціативи Олега Лавра торік у селі сформували футбольну команду під назвою «Березина», за кошти приватних підприємців придбали спортивну форму та інвентар. Нині березинські футболісти успішно виступають у районній першості.

Гордістю Березини є дошкільна навчальна установа «Берізка», яку зараз відвідує 130 малят. Але батьків, які прагнуть віддати сюди своїх дітей, набагато більше. Тому з нового навчального року тут планують відкрити ще одну групу. До цього відповідно готуються. Як повідомив війт, уже відремонтували приміщення і закупили інвентар.

Не раз клопоту місцевим селянам додають річки Колодниця і Дністер, які дотичні до села. Особливо дошкуляє останніми роками Колодниця. Не виняток і цей рік. Як повідомив голова сільради, внаслідок великих дощів було підтоплено 3 житлові будинки і 20 підвалів, а грунтові води підійшли у підвали майже в кожного другого березинчанина. Щоб хоч частково вирішити проблему підтоплень, сільська рада через відповідні інстанції розробила проектно-кошторисну документацію для розчищення річки Колодниця в урочищі «Перед Демінкою», де вона впадає у Дністер. Олег Лавро вважає, що його односельці і самі повинні розчищувати русло біля своїх присадибних ділянок, або хоча його б не засмічувати. Давньою і нагальною болячкою є також водогін, який на обслуговуванні Роздільського ЖКГ і потребує капітального ремонту.

Leave a Reply

avatar