Новий Адміністративний кодекс проти водіїв

0
368

До відома водіїв, штрафи будуть підвищені в основному за грубі порушення. Такі, як переїзд залізничних переїздів, водіння в нетверезому стані, перевищення швидкості. Зокрема , якщо сьогодні строгість покарання за порушення правил дорожнього руху визначає інспектор, то адаптований під Європу документ передбачає єдиний штраф.

Крім того, у новому кодексі прописана диференційована відповідальність у залежності від категорій авто. Найбільше покарання передбачається для водіїв небезпечних вантажів.

Уводиться також і градація покарань за перевищення швидкості: до 10 км/год, від 10 до 30 км/год, від 30 до 50 км/год і вище. «Найлояльніше» покарання очікує водіїв легкових автомобілів – 680 грн, найбільше – для водіїв, котрі здійснюють пасажирські перевезення і перевозять небезпечні вантажі – до 1105 грн штрафу. За порушення правил проїзду залізничних переїздів штраф може скласти 1360 грн. Повторно протягом року – 2720 грн.

У той же час, за керування автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння водій легкового авто заплатить штраф 3400 грн, а водій маршрутки – 8500 грн. Водій бензовоза – 10500 грн. При повторному порушенні штрафи збільшуються вдвічі. Варто відзначити, що даний проект виключає усне попередження, за будь-яке порушення доведеться платити штраф.

Сьогодні лише 70% штрафів оплачуються. Тому незабаром у водіїв будуть забирати права в заставу – до моменту оплати.

Відмінена заборона фіксувати перевищення швидкості в “кілометровій зоні” від знака “Населений пункт”, те він і справді відмінний. А ось «ховатись у кущах» даішиникам і надалі не дозволено. Ось тільки як їх звідси витягнути?

Leave a Reply

avatar