Новороздільським пластунам – 20

0
406

Наприкінці квітня станиця Нового Роздолу відзначала 20-ліття свого заснування.

Нагадаю, що перший пластовий осередок у місті було створено 25 квітня 1990 року. Мав він назву «Лісові Чорти». На гуртковій раді обрали провід у складі провідника Олега Сарахмана, писаря Ореста Дейнеки, скарбника Ігоря Маркевича, літописця Андрія Мелешка. І писар виконав перше своє доручення – написав заяву у міську раду із проханням зареєструвати осередок Пласту у м. Новому Роздолі та виділити приміщення.

24 квітня у місцевому Палаці Культури “Юність” було проведено вечірку. Гостями святкування була станиця Миколаїв, МГО “Молодіжний Рух Життя” і, звичайно, молодь Нового Роздолу. А веселили нас цілий вечір музичні гурти: “Liebendorf band” (із смт. Старий Розділ), “Знак Лева” (м. Новий Розділ), “КреAтив” (м. Миколаїв) та пластовий гурт “ХУ4”. Крім того, під час невеликих музичних пауз всі присутні мали можливість переглядати короткометражні фільми, пов’язані з життям новороздільських пластунів.

25 квітня святкування продовжилося, але лише у “родинному” пластовому колі. Всі пластуни і пластунки станиці Новий Розділ сидячи навколо ватри, збудованої у місцевому лісі, згадували свої прожиті роки в Пласті: перші табори, Повстанські ватри, Свята Весни, курінні та станичні акції. Та, щоб не завершити на сумній ноті, ст. пл. скоб Богдан Садовий та пл. сен. Богдан Іваницький організували переправу через яр. Кожен мав змогу навчитися, або просто пригадати як вдягати туристичну систему та кріпити карабіни. Таке заняття викликало великий ажіотаж, особливо в новачків у цій справі.

Ватра догорала, а навколо лунав веселий безтурботний сміх та було чутно гамір, який свідчив, що у Новому Роздолі пластуни ще відсвяткують не одне 20-ліття. Адже наша згуртованість та працьовитість допомагає розвивати Пласт, навіть у такому невеликому місті як Новий Розділ.

Автор новини: пл. вірл. Марія Баглай

Leave a Reply

avatar