Оптимістичне Гірське

0
466
Гірське

Володимир Дудич, сільський голова встигає не лише із посадовими справами в громаді, а й брати участь у різноманітних обласних та всеукраїнських акціях для місцевих рад. І цей рік не став винятком. Сільська рада вже виготовила мікро-проект для участі у обласному конкурсі… Попри активність та підтримку односельців проблем у селі вистачає. Своїми здобутками та планами поділився війт і з читачами «Громади».

– Але розпочну із зробленого. Сільська рада почала активно освоювати кошти державної субвенції на ремонт доріг. Вже оновлено тверде покриття вулиці Веселої у Липицях, а у Гірському біля кладовища прокладаємо асфальтовану доріжку. Окрім цього, у найближчому майбутньому візьмемося за ремонт центральної вулиці села. Маємо проблему із під’їзними автошляхами. А це – вулиці Дрогобицька, Криницька та частина вулиці Козловського. Вони перебувають на балансі «Райавтодору», але там нічого не робиться. Ми зверталися до керівництва організації про передачу названих путівців на баланс сільради, та відповіді поки немає…Разом із громадою розпочали об’ємні роботи щодо художнього розпису храму Покрова Пресвятої Богородиці. Ці роботи фінансуватиме громада. А ще проведемо там реконструкцію системи опалення, бічних престолів, частково замінимо вікна та виготовимо вітражі.

Важливу увагу надаємо участі в обласному конкурсі мікро-проектів. Плануємо облаштувати повноцінну дитячу дошкільну установу у колишньому приміщенні школи. Тому необхідно завершити там ремонт, який ведемо із 2008 року. Вже виготовили проект, проводимо експертизу. Всього на ці роботи нам необхідно 280 тисяч гривень. Цього року плануємо освоїти трохи менше половини суми. 50 тисяч маємо власних, ще 50 плануємо отримати із обласного бюджету за перемогу у конкурсі, з рештою нам допоможуть місцеві підприємці. Вже утворено ініціативну групу із 12 осіб, які погодилися допомогти. За один рік, звичайно, нам не вдасться завершити роботу, тому здати будівлю у експлуатацію плануємо у 2015 році.

Із 1 травня закриваємо і рекультивуємо наше сміттєзвалище, яке знаходиться у урочищі «Старий Убереж». Вже два тижні проводимо там необхідні роботи. Коли завершимо заплановане, повісимо попереджувальну табличку про те, що сміття туди вивозити заборонено, а порушників будемо штрафувати. Адже проблему вивезення сміття вирішили ще минулого року. На державну субвенцію, яку отримали за перемогу у конкурсі «Екологічно чистий населений пункт», закупили 40 контейнерів і вивозимо відходи на Миколаївське сміттєзвалище. Скажу, що у цьому році ми вийшли на оптимальний рівень оплати за встановленим тарифом, хоча ще 100 відсотковими розрахунками похвалитися не можемо.

Ще одна важлива справа: виготовлення генерального плану села. Ці роботи проводитимемо на умовах співфінансування. Тобто, маємо 45 тисяч гривень своїх, та ще 45 маємо взяти із обласного бюджету. Думаю, до кінця року генплан буде готовий. Також у травні займемося облаштуванням ділянки під лоткову торгівлю. Маємо вільну ділянку позаду Народного Дому, і частину її відведемо під своєрідний ринок. Зробимо тверде покриття відведеної ділянки і укладемо угоди із підприємцями про оренду.

Володимир Дудич уже війтує третій термін, і знаючи його попередні напрацювання, є впевненість: те, що можна зробити у нинішніх умовах, у Гірському обов’язково зроблять.

Записала

Вікторія Ничта.

Leave a Reply

avatar