„Осінній рейд”

0
454
„Осінній рейд”

Під такою назвою 24-25 вересня пластуни провели 7-й чемпіонат України з пішого мандрівництва. Вперше змаг відбувався на теренах Миколаївщини, (ліси від Вибранівки через Борусів, Бориничі, Ілів, Стільсько, Дуброву, Верин до Миколаєва) і проходив під егідою Федерації туризму України. Серед учасників було 43 команди, в тому числі 2 миколаївські (дві вікові категорії), причому старші пластуни-вихованці районного БДЮТу відмінно справилися із поставленими завданнями і, наразі, лідирують у загальнокомандному заліку.

До цієї події дуже серйозно готувалися керівники туристичних гуртків Новороздільського міського і Миколаївського районного БДЮТ Богдан Іваницький і Микола Гнатів (станичний пластової станиці Миколаїв), які зібрали матеріали про усі пункти маршруту, нанесли їх на топографічну карту і створили короткий путівник з описом подій, які тут відбувалися. Новорозділець проштудіював велику кількість документальних матеріалів, спогадів учасників, протоколів, оперативних розробок НКВД, фактичного матеріалу і підготував короткі описи, а миколаївчанин побував у всіх точках і сфотографував історичні пам’ятки. Для пана Миколи це важливо ще й тому, що він був начальником дистанції цих змагань.

На маршруті, яким мандрували юні туристи, створили 24 пункти: могили воїнів УПА, УГА, місце друкарні „Прага” референтури пропаганди ОУН „Зелений Гай” в урочищі Потічки (між спаленим селом Гутою Щирецькою і Бориничами), Стільське городище, печери в Ілові та в урочищі Німеча поблизу Миколаєва, ілівська повстанська капличка і миколаївська „Писанка”, символічні повстанські могили в Ілові, Дуброві, Стільську, камінь Дірявець, миколаївські фортифікаційні споруди, місце смерті Палідовича-Карпатського біля Прийми, замок Жевуських-Лянцкоронських у Роздолі та інші визначні місця вказаного терену.

Оскільки змаг був приурочений видавництву сьомого номера бюлетеня „Ідея і чин”, який головний редактор Палідович-Карпатський підготував до друку, але через загибель не встиг видати, то на домашнє завдання учасники мали підготувати свій творчий проект цього бюлетеня. А під час рейду демонстрували вміння орієнтуватися на місцевості з допомогою компаса і карти, виживати у природі. Крім цього, знайомилися із національно-визвольним рухом Миколаївщини, прибирали могили і пам’ятні хрести. Початок і завершення змагань благословився молитвою: на старт юні мандрівники збиралися біля Бориницької каплички, а на закриття – біля миколаївської Писанки.

Найбільшою проблемою, як розповів Микола Гнатів, була відсутність мобільного зв’язку у районі Боринич і Стільська. Можливо, через це хлопчача команда зі Зборова і дівчача з Тернополя заблудилися. А у скрутну хвилину організаторам змагань відчутно допомогли батьки миколаївських пластунів Олег Гуцуляк і Михайло Данчевський, посприяли також підприємці Петро Мелешко і Віктор Стравінський, голова Стільської сільської ради Іван Мончак та заступник голови районної ради Ярослав Папуга.

«Осінній рейд» на Миколаївщині зібрав понад 300 учасників, яким після проходження маршруту присвоєно першу юнацьку категорію мандрівництва. Додалося також позитиву, умінь, знань і досвіду. Організаторам турніру висловлено чимало позитивних відгуків.

Leave a Reply

avatar