Погана погода – низька врожайність

0
311
жнива

Рясні дощі на переміну із спекотною погодою негативно вплинули на урожайність зернових культур у районі. Якщо весною очікували одного показника, то зараз вони значно нижчі. Яка ситуація із збором зернових у фермерських господарствах і приватному секторі розповідає керівник управління агропромислового комплексу РДА Ігор Кузьмяк.

– Цього року засіяно зерновими культурами 6922 гектари землі, із них 1000 займає гречка та кукурудза. На сьогодні вже зібрано ранніх зернових на площі 4800 гектарів. Приватний сектор жнива практично завершив. Їм залишилося зібрати лише овес.

Щодо сільськогосподарських підприємств та там ситуація наступна. «Рада лан Оіл» зібрав практично половину ріпаку та озимих зернових. Вони засіяли площу 2500 гектарів. СГ «Вінал» цього року лише розпочав свою діяльність на території району, мають в оренді 230 гектарів де сіяли озимий ячмінь.

Врожайність складає 20 ц з гектара, це значно менше ніж було минулого року. До такого зниження урожайності призвели погані природні умови. Це призвело до того, що зараз маємо проблему із насінням під майбутній врожай. Тому маємо домовленість із Стрийським фермерським господарством «Сяйво» про забезпечення і приватного сектору і фермерів насінням. Голови сільських рад повинні зібрати і подати інформацію про те, скільки їм потрібно зерна і стрияни повинні їм будуть завести необхідну кількість. Відповідно і зростають ціни як на зерно та різноманітні крупи, так і міндобрива та паливо. Тому ситуація, можна сказати, не з веселих.

Щодо кукурудзи та гречки, які збиратимуть восени, то там також прогнози не втішні. Виграють лише ті, хто пізно засіяв ці культури.

Трохи краща ситуація із овочами. Маємо хорошу урожайність картоплі, моркви, буряка, капусти та кабачків.

Leave a Reply

avatar