Понад 6 мільйонів українців – за кордоном

0
404

Україна посідає 5 місце в світі серед країн з найбільшою кількістю емігрантів. Про це повідомив Світовий Банк у своїй останній доповіді “Міграція та грошові перекази”.

За даними на 2010 рік, за кордоном перебувають 6,6 мільйона українців, які виїхали у різні роки (це майже 15% від загальної кількості нинішнього населення країни).

За кількістю емігрантів ми поступаємося тільки Мексиці (11,9 мільйона), Індії (11,4 мільйона), Росії і Китаю (11,1 і 8,3 мільйона відповідно).

За даними Світового Банку, ми втрачаємо не лише потенційних різноробочих, але і дипломованих фахівців.

Так, за кордоном працюють 3,5% від загальної кількості українців, які мають вищу освіту.

Також, як стверджують у Світовому Банку, міграційний коридор “Україна-Росія” у світі посідає третє місце після “Мексика-США” і “Росія-Україна”.

Всього з нашої країни в РФ виїхало майже 3,6 мільйона осіб, а у зворотному напрямку – 3,7 мільйона.

Наступними за популярністю серед українців країнами є Італія, США, Польща.

У країнах ЄС і в ЗША заробити грошей можна більше, ніж у Росії, але з РФ у нас безвізовий режим. Та й немає соціопсихологічних бар’єрів – українцю інтегруватися в російське суспільство простіше, ніж у західне.

Переказали заробітчани своїм сім’ям цього року 5,3 мільярда доларів. Це на 2 мільярди більше, ніж торік, коли бушувала криза. Цікаво, що це більше, ніж наш річний дохід від експорту зерна (4 мільярди доларів). Причому найбільше грошей прийшло на батьківщину з Росії – 1,25 мільярда доларів, з США та Польщі – 545 і 450 мільйонів відповідно.

Leave a Reply

avatar