Повертаючись до надрукованого „Кого ж ви дурите?!”

0
364

Останнім часом на адресу Миколаївської міської ради поступає чимало різних критичних зауважень: про стан дахів, вулиць міста, про недостатню інформованість жителів міста. Богдане Григоровичу, є необхідність поставити Вам ряд питань, які покликані прояснити ситуацію в господарських проблемах міста і надати громаді м.Миколаєва необхідну інформацію.

Чи існує дефіцит інформації про роботу Миколаївської міської ради?

– Міський голова: – Це повна видумка. Прошу звернути увагу на ряд фактів. Міський голова і депутатський корпус, які прийшли у 2006 році, працювали відносно спокійно до жовтня-листопада 2009 року. Істерія, огульна критика міської ради розпочалася за 3-4 місяці до виборів. Вибори перенесені і почався відносний спокій. Але центральна влада заявила про бажання провести місцеві вибори 30 жовтня 2010 року. Ось вам і новий етап критики, повного заперечення всього позитивного, що зроблено в місті за 4 роки. Потенційні претенденти на крісло міського голови, на жаль, не можуть запропонувати громаді чітких і обгрунтованих планів щодо якісного оновлення життя в місті,  окрім брудної критики. Для цього тиражуються підписи, і кожен свою правоту хоче донести від імені громади. Це старий і далеко не найбільш ефективний прийом.

Громада нашого міста – це працьовиті, талановиті і розсудливі жителі, котрі в основній своїй більшості засуджують брудні технології і їх вибір буде правильним і виваженим. Двері міської ради відкриті для всіх і отримати можна завжди повну інформацію про діяльність органу місцевого самоврядування. Я готовий до зустрічей із громадою хоч раз в місяць,  але ці зустрічі повинні бути конструктивними.

Єдине прохання: про надання відповідної інформації про діяльність Миколаївської міської ради повідомляти завчасно. Впевнений, що автор статті в газеті „Громада” і підписи, що зібрані, – це абсолютно різні люди. Хочеться нагадати тим людям за відповідальність, яку вони несуть згідно із кримінальним кодексом України.

– Зважуючи на те, що Ви вказували на позитивні явища в роботі міської ради, то, на Ваш погляд, що на свій актив може занести сьогоднішня команда?

Міський голова: – Людська пам’ять, на жаль, фіксує більше те, що нас дратує, що нам

невистачає. Пригадайте 2006 рік. Практично відсутнє вуличне освітлення, неодноразові оголошення надзвичайного стану через аварії на водогоні с.Надітичі-м.Миколаїв, інші надзвичайні ситуації. А в актив сьогоднішній команді і депутатському корпусу я б записав:

  1. Нами додатково відкрито 5 груп у дитячих садочках і прийнято на 150 дітей більше, ніж у 2006 році. Правда, гостра проблема місць в дитячих садочках залишається. Я ще раз закликаю депутатів Миколаївської районної ради проголосувати за повернення місту приміщень по вул.Мазепи, 14 (сьогоднішня початкова школа №2) для розміщення в них дитячого садочку, так життєво необхідного на сьогодні жителям нашого міста.
  2. За 4 роки нами закуплено 10 одиниць нової техніки (трактори, автомобілі, причепи). Вся техніка закуплена і поставлена на баланс комунальних підприємств міста. І не в Харкові, як це було раніше, а в нашому Львові. 
  3. Введено в експлуатацію новий водогін м.Миколаїв-с.Заклад з метою під’єднання водомережі міста до водогону Стрий-Львів, який працює справно, без аварій, що дало змогу технічно забезпечити місто чистою питною водою цілодобово. Сьогодні ми вже розпочали роботу із реалізації ІІ етапу Програми „Питна вода м.Миколаєва”. Другий етап передбачає заміну старих труб в місті на нові пластмасові, що дозволить на найближчі 40-50 років забути про проблему води. На жаль, гарячі голови навіть ці плани прагнуть заперечувати і піддати критиці. 
  4. Розпочато реалізацію програми „Дахи”. У 2009 році капітально відремонтовано 5 дахів (в т.ч. в 3-х багатоповерхових будинках: бульвар Проектний, 4, вул.Мазепи, 63-а, вул.Мазепи, 25). Ця важлива робота продовжується і у 2010 році, затверджено комісійно перелік будинків, в яких ведеться та планується провести капітальний ремонт дахів.  
  5. За 4 роки міська рада направила більш як 4,0млн.грн. на оплату різниці в тарифах з теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Це дуже багато коштів. Для прикладу, вирішення проблеми вул.Шевченка – облаштування водопостачання, водовідведення і провести асфальтування вулиці потрібно 3,6млн.грн. в цінах  2009 року. Це вже розмова про нашу платіжну дисципліну. Чому ж опоненти Миколаївської міської ради не беруться за цю складну роботу. Набагато простіше критикувати міського голову, ніж прийти в міську раду і запропонувати вихід з тієї чи іншої ситуації. 
  6. Облаштовано огорожу міського кладовища і пам’ятника жертвам плітичних репресій і голодоморів в Україні. До речі, у всіх селах району ці роботи виконувалися за кошти громади. Миколаївська міська рада взяла на себе вирішення цієї проблеми і успішно з нею справилися. 
  7. За період роботи нами видано матеріальну допомогу більш як 1440 жителям міста. Ця робота триває, незважаючи на те, що через кризу багато міст в області цю послугу вже не надають. 
  8. Розпочато монтаж системи каналізації по вул.Шептицького, продовжимо її у 2010 році. Всі приватні будинки по вул.Шептицького від міської ради до вул.Просвіти будуть мати змогу під’єднатися до міської каналізаційної мережі.

9. Розпочато розробку Генерального плану міста і кварталу забудови „Ксенже”. Вважаю, що цю роботу можна завершити до вресня-жовтня 2010 року, і більш як 70 мешканців зможуть отримати земельні ділянки під індивідуальну забудову. Ряд об’єктивних  і суб’єктивних факторів, на жаль, розтягнули виконання цієї роботи на тривалий час, але я сподіваюсь  на її успішне виконання.

  1. Ми відремонтували музей У.Кравченко і відкрили його для відвідувачів. Цього року плануємо відкрити історико-краєзнавчий музей. Це теж конкретна робота міської ради.
  2. Автономне опалення. В 2009 році за кошти міської ради було встановлено в 17 квартирах системи автономного опалення ( по вул. Тарнавського, Галана).

Продовжити перелік зробленого можна і далі. Тільки сліпий не міг цього побачити, і ті, хто відробляє свою участь в брудних технологіях.

Які плани міської ради на 2010 рік?

Міський голова: – Новий 2010 рік розпочався не зовсім вдало. Наша міська рада, як і вся Україна, працювала без бюджету. З червня місяця ми розпочали капітальний ремонт дахів. Сесією міської ради затверджено ремонт 3-х дахів (буд. по вул. І.Мазепи № 63, № 27,  вул. Д.Галицького № 17) У липні ми знову повернемось до розгляду питання додаткового ремонту дахів. Розпочато поточний ремонт доріг, цього року ми відремонтуємо 9 центральних вулиць. В рамках підготовки до відзначення 440 років м.Миколаєва відремонтуємо доріжки в парку по пл.Ринок, облаштуємо вхід в парк імені 400-річчя Миколаєва. Це тільки основні види робіт, буде необхідність обов”язково проінформуємо мешканців додатково. Сьогодні основне питання – як буде здійснюватись фінансування.

Чи не хотіли б Ви прокоментувати проблему „Хенкеля”?

Міський голова: – Це не проблема, це видумки деяких наших доморощених популістів, які претендують на посаду міського голови.Чотири міста України, де розміщені підприємства фірми „Хенкель”, вважають таке підприємство надбанням,  а нам  це приписують як привнесену екологічну катастрофу для міста. Найголовніше, що всі служби, які відповідають за екологічну безпеку, запевняють, що новозбудоване підприємство і цех, який планують побудувати, абсолютно екологічно безпечне виробництво. Більше того, всі мешканці мали змогу відвідати підприємство, ознайомитися з переліком продукції, її компонентами. Про який дефіцит інформації може іти мова?

У колективному зверненні вказано, що на громадських слуханнях, засіданнях виконкому чи сесії не мають можливості бути присутніми всі бажаючі. як Ви можете прокоментувати таку критику?

Міський голова: – Засідання виконкому чи сесії – це робочі засідання, проводити їх в присутності багатьох людей є справою невдячною і не конструктивною. Разом з тим, за 4 роки міська рада не провела жодного закритого засідання сесії чи виконкому . 23.12.2009р. відбулося засідання сесії, де розглядалося рішення виконкому стосовно „Хенкеля”. Відверто скажу, що на засіданні сесії, де були присутні більш як 200 мешканців, було заходом, який перетворився в приниження людської гідності депутатів. Кому потрібна така демократія? Всім фахівцям, які доповідали на сесії, на громадських слуханнях відразу ж присвоювались ярлики корупціонерів. Бажання проводити масові заходи із вирішення конкретних проблем я розцінюю, як бажання опонентів перетворити такі зустрічі на предвиборні заходи.

Як Ви можете прокоментувати факт корупції в міській раді?

Міський голова: – Факт корупції може підтвердити або заперечити тільки суд. Факти корупції мали і мають місце в різних гілках влади. Моя думка така: хабарі давати категорично не треба. Тому говорю так: хабарів не давайте, але якщо у вас їх вимагають, порада проста – звертайтеся в прокуратуру. Прокуратура швидко „вилікує” і тих, хто дає, і тих, хто бере хабарі.

Судячи з ваших коментарів, міська рада працює добре?

Міський голова: – Так. міська рада працює непогано. В рамках тої суспільно-економічної ситуації, яка склалася в місті, в Україні, ми намагалися зробити все, щоб наші роботодавці – жителі нашого міста – відчули присутність влади. Так, багато задуманого не вдалося зробити, фінасова криза, яка вже майже 2 роки тривожить весь світ, не обійшла стороною Україну і наше місто. Не дивлячись на труднощі, ми постійно добивалися перевиконання бюджету, і кошти, які надходили в бюджет міста від перевиконання бюджету, направлялись на роботи із приведення в порядок міського стадіону, монтажу огорожі, облаштування нового кладовища, ремонту дахів та інше.

Користуючись можливістю, хочу нагадати, що нашому місту в 2010 році виповнюється  440 років. Прийнята програма святкування, встановлена дата – це 18 липня 2010 року. Хочу запевнити всіх, що програма святкування ювілею міста враховує інтереси всіх вікових категорій мешканців і обіцяє бути цікавою.

 

 

Записала В. Паклушенко.

Leave a Reply

avatar