Прийде «мрія»?

0
372

Майже 5 тисяч гектарів орних земельних угідь у нашому районі не обробляється. Подекуди вони заросли кущами та деревами.

-Коли намір орендувати великі земельні угіддя висловив представник агрохолдингу „Мрія”, – розповідає начальник районного управління агропромислового розвитку Ігор Кузьм’як, -ми вирішили довідатися про цю структуру набагато більше, ніж почули в розмові. Тому скористалися Інтернетом. З’ясували, що холдинг справді потужний, обробляє 240 тисяч гектарів земель та володіє відповідною матеріально-технічною базою. У Городоцькому та Мостиському районах він уже адаптувався й успішно працює на угіддях площею три тисячі гектарів. Техніка справна і хоч сьогодні готова до виїзду в поле, а базується у Городоцькоиу районі. І вирішили зацікавити агрохолдинг нашими землями та запропонувати селянам розпочати із ним співпрацю. Питання вирішується на рівні райдержадміністрації, отож буде й відповідний контроль за ситуацією.

Найбільше не обробляється орних угідь на територіях Колодрубівської, Великогорожаннівської, Дроговизької, Демнянської, Красівської, Бродківської, Тернопільської, Стільської сільських рад загальною площею 5 тисяч гектарів. Претендент орендувати земельні масиви обіцяє вирощувати на них зернові, картоплю та цукровий буряк. (Остання культура, до речі, на наших теренах, не вирощується з огляду хоча б на те, що єдиний діючий в області Радехівський цукровий завод – не так близько). Однак, наразі проблема юридичного оформлення співпраці полягає в тому, що на території Демнянської, Стільської і Тернопільської рад земельні паї ще орендує „Радолан-Ойл”, але його представник висловив намір розривати угоди із власниками і вже найближчим часом розпочне цю процедуру.

Отож, як інформує Ігор Кузьм’як, організовуються збори пайовиків. У Колодрубах вони відбулися, як і в Красові, Бродках, Дроговижі. Агрохолдинг „Мрія” пропонує власникам земельного паю співпрацю протягом п’яти років. Ігор Кузьм’як розповідає, що вона відбуватиметься на взаємовигідних умовах. Як насправді усе складеться, покаже час…

Леся Бардак.

Leave a Reply

avatar