Рада взялася за пенсії для українців, які живуть за кордоном

0
492
Верховна Рада

Парламентський комітет з питань соціальної політики і праці схвалив законопроект народного депутата Олександра Фельдмана про пенсійне забезпечення українців, які проживають за кордоном.

Як повідомили УНІАН у прес-службі депутата, Комітет ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти в першому читанні законопроект О.Фельдмана і Олега Геймана № 6695 «Про забезпечення конституційних прав на отримання пенсії громадянами України, які проживають за кордоном».

Зокрема, законопроектом пропонується привести у відповідність з Конституцією України норми чинних законів, згідно з якими громадянам України, які виїхали за її межі, припиняється виплата трудових пенсій. Таким чином, громадяни України, які мають право на отримання пенсій, зможуть одержувати встановлену їм пенсію, проживаючи за кордоном.

За словами О.Фельдмана, існуючі на даний час обмеження щодо виплати трудових пенсій громадянам України не лише абсурдні, а й антиконституційні. «Щодо пенсіонерів, які проживають за кордоном і не одержують ані копійки із запрацьованого, на сьогодні, наша держава поводиться непривабливо, нецивілізовано і несправедливо», – вважає депутат.

Також у повідомленні нагадується, що у жовтні 2009 року Конституційний Суд України визнав за неконституційні положення закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині припинення виплати пенсій громадянам України на весь час їх проживання за кордоном. Окрім того, КС звернув увагу ВР на необхідність приведення у відповідність до Конституції України положень інших законів, що регламентують виплату пенсій пенсіонерам, які проживають за кордоном. Зокрема – Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби» та інших законів.

одатковий кодекс дозволить перевіряти підприємства хоч кожен день proUA / 23.09.2010 15:40 У разі прийняття Верховною Радою остаточного варіанту проекту Податкового кодексу кількість податкових перевірок значно збільшиться, пише газета Комментарии.

Так, пише видання, окрім планових та позапланових перевірок, про які підприємство буде знати заздалегідь, у фіскалів з’явиться ще одна можливість відвідувати підопічних хоч кожен день – контрольні перевірки, про які ніхто не буде попереджати, і обмежень на їх кількість не встановлено жодних.

«Та й під традиційну позапланову перевірку потрапити буде дуже просто, причому навіть добропорядним платникам податків», – пише газета. Приміром, візит контролерів забезпечений, якщо відносно податківців, що раніше проводили перевірку, ведеться службове розслідування. Або якщо контрагент відмовився надавати податковій запитувані нею документи.

Також як приклад видання наводить подачу збиткової декларації. «Проект Податкового кодексу забороняє посадовим особам податкової відмовляти в прийнятті звітності. За кожним таким фактом має бути проведено внутрішнє службове розслідування, і винні покарані відповідно до чинного законодавства. Проблема лише в тому, що те саме чинне законодавство не встановлює жодного покарання в цих випадках. Зате підприємству буде явно непереливки. Наприклад, якщо протягом чотирьох звітних періодів суб’єкт господарювання подає збиткову декларацію, податкова прийде до нього з перевіркою », – пише видання.

Крім цього, відзначає видання, в Податковому кодексі уряд пропонує змінити процедуру адміністративного оскарження рішень податкової. Якщо досі підприємство могло дійти зі скаргою до центрального апарату, то тепер скаргу на неправомірні дії інспектора можна буде подати в районну інспекцію та обласну, яка і ухвалить остаточне рішення. Далі можна буде тільки судитися.

«Розробники Податкового кодексу не приховують, що скорочення процедури оскарження буде сприяти більш швидкому надходженню податків до бюджету. Тим самим визнаючи, що можливість задоволення скарги платника податків практично зводиться до нуля », – пише газета.

Нагадаємо, проект Податкового кодексу був внесений на розгляд Верховної Ради 21 вересня.

Leave a Reply

avatar