Радилися стоматологи

0
316

Обласна конференція стоматологів пройшла днями у миколаївській комунальній центральній районній лікарні. Серед організаторів – Володимир Шибінський, головний стоматолог Львівської області, Ольга Кубриш, завідувачка відділенням дитячої стоматології Львівської обласної лікарні, Надія Маковей, завідувачка відділенням терапевтичної стоматології ЛОЛ, Іван Савчук, заступник головного лікаря Миколаївської КЦРЛ, та Павло Гузар, головний лікар районної стоматологічної поліклініки. Лікарі із Городка, Мостиськ, Сколього, Трускавця, Жидачева обговорили здобутки та проблеми районної стоматології та ознайомилися із новинками галузі.

Із привітальним словом виступив господар заходу Павло Гузар. Розповів про стан стоматологічної допомоги у районі. Зазначив, що дитяча стоматологічна поліклініка розрахована на 150 відвідувань у зміну, а ще є 11 стоматологічних кабінетів при сільських лікарських амбулаторіях. Усі наявні кадри висококваліфіковані і своєчасно проходять курси спеціалізації. А тому й показники роботи доволі високі. Так, число санованих дітей в день складає 4 особи. Санація допризовної та призовної молоді проводиться централізованим методом . Відсоток санованих юнаків складає 92-94 від числа потребуючих. Повернень із обласного призовного пункту не було. Амбулаторна хірургічна стоматологічна допомога надається у повному обсязі в умовах районної стоматологічної поліклініки. Вже у цьому році проведено 208 операцій. Ортопедична допомога у 2010 році дещо пожвавила свою діяльність. За цей період було протезовано 226 осіб. Доступність такої допомоги складає 50,7 %. На потреби пільгової категорії населення району витрачено 76 тисяч гривень. Попри це матеріально-технічна база стоматологічної служби потребує оновлення. Частка зношених стоматологічних установок складає 80%. Лише минулого року оновлено дві стоматустановки у лікарських амбулаторіях Берездівців та Новосілок-Опарських.

Надія Маковей зупинилася на проблемі поширення такої хвороби ротової порожнини, як пародонтоз. Розповіла про нові способи боротьби із нею та методи профілактики. Ольга Кубриш схвально відгукувалась про роботу районної стоматполіклініки. І зазначила, що вона зараз за всіма показниками знаходиться у п’ятірці кращих серед районів області. На завершення представники фармацевтичних компаній представили свою продукцію щодо догляду за порожниною рота.

Вікторія НИЧТА.

Leave a Reply

avatar