Районні урочистості з нагоди 19-ї річниці проголошення Незалежності України

0
284

День Прапора

23 серпня українці святкують День Державного Прапора. У населених пунктах району відбулися церемонії його урочистого вшанування (підняття). У Миколаєві (біля Монументу Незалежності) у події взяли участь перші особи району і міста. Слово мали голова міста Богдан Гук, голова райдержадміністрації Ігор Пілка, голова районної ради Василь Созоник, голова районної ради першого демократичного скликання Ярослав Величко, заступник голови РДА Роман Ониськів. Підняття Прапора проводилось під супровід гімну України, а закінчились урочистості духовним гімном «Боже, великий єдиний».

Меморіальна таблиця

24 серпня, помолившись у храмах за долю України і морально очистившись, миколаївчани попрямували на відкриття і освячення меморіальної дошки доктору Зиновію Локачу (Довідка. Голова Проводу ОУН у Миколаєві. 6 липня 1941 р. виголосив у місті прийнятий у Львові «Акт проголошення незалежної Української держави». 1943-1944 р.р. – полковий лікар 1-ої Української дивізії «Галичина».). Промови виголосили депутат районної ради Василь Кіндрацький, депутат обласної ради Роман Сколоздра, колишній кулеметник дивізії «Галичина» Леонід Муха, учасник визвольних змагань Роман Петрів, Левко Величко, а також гостя зі Львова – племінниця Зиновія Локача Люба Українська. Вона, до речі, навідалась у Миколаїв із сім’єю. Присутні приємно спілкувались з родичкою видатного доктора і дивізійника, слухали цікаві розповіді про заслуженого громадського діяча.

Моя Україна

Майданом Незалежності після обіду заволоділа дітвора. Хлопці та дівчата з великим ентузіазмом взяли участь у конкурсі малюнка на асфальті «Моя Україна». На вільному від звіринця асфальті діти зображали своє бачення рідного краю. Голубі ріки і високі гори, золотоверхі церкви і білі сільські хатки – все це милувало око. Діти зуміли створити атмосферу позитивного настрою, незважаючи на обідню спеку. Журі, сподіваємось, об’єктивно оцінило старання малечі і дійшло таких висновків. Із 80 учасників виділили 9 призерів. У номінації від 3 до 6 років перше місце виборола Софійка Костів, а третє – Володя Доскочинський. У номінації від 7 до 10 років перше місце дісталось Яні Возній, друге – Святославу Опріснику, третє – Христині Левицькій. У номінації від 11 до 14 років перше місце виборола Соломія Флінта, друге розділили між собою Олександр Гомза та Андрій Сидор, а третє місце дісталось Юрію Петрику.

Урочиста хода

Біля фігури Матері Божої звучав духовий оркестр, закликаючи миколаївчан до урочистої ходи. Згодом відбувся молебень за Україну і покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку і фігури Пречистої. Школярі та гімназисти взяли у цьому заході неабияку участь. Біля Монумента Незалежності учасники урочистої ходи провели святкове віче. Голова райдержадміністрації Ігор Пілка охарактеризував становище району в економічній, соціальній, культурній та освітній сферах. Голова районної ради Василь Созоник (як завжди емоційно) та інші промовці вітали громаду із державним «Великоднем»… Урочиста хода завершилася на стадіоні «Ювілейний». Тут також підняли Державний Прапор України, і святкування продовжилися. Зокрема, від імені районної ради і РДА видатним особистостям Миколаєва були вручені грамоти. Цьогоріч такої відзнаки заслужили 11 осіб, серед них – депутат райради, професор історії Леонтій Войтович, випускниця гімназії Олена Луцик, керівник ФГ «Промінь» Ігор Малофій, медсестра Ганна Марунин та інші.

Майстри сцени

Надалі сценою на полі стадіону заволоділи кращі самодіяльні колективи району. Щорічне мистецько-спортивне свято готувало глядачів до концерту професійних виконавців Богдана Цісінського, скрипаля-віртуоза Олександра Божика та Андрія Князя. Виступи виконавців запалили публіку так, що глядачі не бажали з ними розставатись. На завершення святкування відбулась дискотека. Миколаївчан і гостей міста «сковувало» місце її проведення на майдані Незалежності, адже місця для танців було помітно мало для усіх бажаючих. Загалом святкування 19-ї річниці Дня Незалежності України вдалося, і миколаївчани були задоволені насиченою програмою проведення свята.

Марта Плішило.

Leave a Reply

avatar